Brno vybuduje v Žebětíně za 25 milionů školku s 50 místy

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Brno plánuje v městské části Žebětín stavbu školky pro 50 dětí. Novinářům to dnes řekli primátorčin náměstek Petr Hladík a žebětínský starosta Vít Beran (oba KDU-ČSL). Odhadované náklady jsou 25 milionů korun a školka by podle Berana mohla být otevřená v září 2021.

Stavba školky je reakcí na to, že se mezi městskými částmi Žebětín a Bystrc rozvíjí sídliště Kamechy. Město tak reaguje na zvyšující se počet dětí v posledních letech. "Sídliště na Kamechách se výrazně rozvíjí. Před necelými třemi lety jsme v bystrcké části otevřeli osmitřídní mateřskou školu, dále upravili bývalou školu v Žebětíně, čímž jsme získali další dvě třídy. Ale pořád to nestačí," uvedl Hladík.

Podle něj chce město usnadnit situaci rodičům ze žebětínské části Kamech. "Bude to modulární stavba. Výhodou je poměrně rychlá realizace. Objekt bude bezbariérový a okolní prostředí bude propustné pro srážkové vody. Vybudujeme také šest vsakovacích studní pro jímání dešťové vody," řekl Hladík.

Školka bude mít dvě oddělení, každé pro 25 dětí. "Každé oddělení bude tvořit samostatné křídlo budovy komunikačně napojené na vstupní a provozní část. Součástí každého oddělení bude šatna, WC a umývárna dětí, herna, sklad pomůcek a výdejna stravy. Strava bude připravovaná mimo objekt v centrální školní kuchyni a přivážena v gastronádobách," uvedl Beran. Vedle školky bude hřiště.

Zdroj: 
čtk