Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu, v platnost má vejít v roce 2022

 Kvůli karanténním opatřením je zrušeno představování návrhu v jednotlivých částech Brna. Město bude hledat náhradní termíny.

  • Foto

    MMB

 Termín pro podání připomínek a námitek bude do 13. května 2020. Na květen se chystá setkání s veřejností, kde bude návrh projednán. Návrh je elektronicky přístupný.  „S ohledem na vyhlášení nouzového stavu musíme dubnová setkání s občany v městských částech zrušit. Jakmile to ale situace dovolí, budeme hledat náhradní termíny. Představit Brňanům návrh nového územního plánu je pro nás zásadní věc, chceme, aby měl jejich podporu,“ uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

„I když aktuálně řešíme především situaci kolem šíření nákazy koronavirem, je nutné i nadále posouvat Brno vpřed, a proto chceme, aby současná situace nezabrzdila dobře rozjetou práci na přijetí nového územního plánu, na který všichni čekáme,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Návrh je elektronicky dostupný na portálu územního plánování města na webové adrese www.upmb.brno.cz v záložce Připravovaný územní plán města Brna/Návrh. Kromě toho zde zájemci brzy najdou i online prezentaci nebo videoklipy, které představí přípravu územního plánu a další postup v této věci.

"V originální velikosti a tištěné formě si ho každý může prohlédnout na venkovní terase budovy magistrátu na Kounicově 67 v úředních dnech, tedy v pondělí a ve středu. Bude to tedy v blízkosti Odboru územního plánování, který bude k dispozici pro případné dotazy," řekl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

„Jeho dokončení a schválení je pro nás prioritou, držíme harmonogram prací,“ doplnila primátorka města Brna Markéta Vaňková. Město dále prosí občany, aby své dotazy přednostně posílali na emailovou adresu pripravovanyUPmB@brno.cz, pro dotazy je pak zřízena speciální bezplatná telefonní linka 800 411 400, kde občanům na dotazy týkající se nového územního plánu odpoví odborníci.

Zdroj: 
MMB