Led si tam můžete pronajmout jako rodina, nebo skupina, kdy maximální počet rodin (jiných osob) na vyhrazené ploše jsou dva. „Rezervací čestně prohlašujete, že splňujete podmínky stanovené systémem PES. Respektujte prosím dodržování pravidel 3R – ruce, roušky, rozestupy,“ uvedli na webu kluziště jeho provozovatelé.

Pronájem celého kluziště na 60 minut přijde podle obsluhy na 1200 korun, což je dvacet korun za minutu bruslení. Za půl hodiny bruslení pak zájemci zaplatí polovinu, tedy 600 korun.

„To se mi zdá docela dost, ale na druhou stranu jsou teď leckterá kluziště v Brně zavřená. Navíc je jasné, že provozovatelé musí z něčeho žít a zaplatit provoz, údržbu ledu, vodu či elektřinu,“ zhodnotil podmínky pro bruslení Marek Gregor z Brněnska.

Za pravdu mu pak dává pohled do rezervačního systému kluziště v Řícmanicích, kde je většina termínů již obsazených. Rezervaci pro následující dopoledne je přitom třeba udělat do 19 hodin ve dni, kdy ji provádíte. O zájmu o bruslení pak na přelomu roku svědčila i řada zaparkovaných aut u ledové plochy.

Bruslaři by však měli pozorně sledovat nejen webové stránky kluziště, ale také aktuální počasí, protože jakmile teploty vystoupají nad nulu, provozovatelé většinou ledovou plochu uzavřou, protože při slunečném počasí nedokážou udržet patřičnou technickou úroveň ledu.

Kvůli vládním opatřením je pak už od 18. prosince až do odvolání zavřené kluziště v Brně za Lužánkami, kde se bruslí na místě zbořeného zimního stadionu.

Od 27. prosince, kdy v Česku začal platit nejhorší pátý stupeň systému PES, uzavřeli provozovatelé i kluziště v Brně na Lesné. „Jakmile to situace umožní, vrátíme se hned k bruslení a provozu. Situaci stále sledujeme a o případných změnách vás budeme neprodleně informovat,“ píše se na webových stránkách sportovního zařízení.