fbpx
23. 03. 2023 Dnes má svátek Ivona

Cyklostezka ze Slatiny do Líšně je na obzoru! Vybudování zajistí magistrátní odbor dopravy

Na možnost projet se bezpečně na kole ze Slatiny do Mariánského údolí v Líšni se už brzy můžou těšit Brňané poté, co magistrátní odbor dopravy nechá vybudovat cyklostezku z participativního rozpočtu.
cyklista-pixabay

Foto:

Pixabay. MMB

„Jako fanoušek cyklistiky jsem rád, že se v Brně podařilo dokončit projektovou dokumentaci pro další úsek sítě cyklostezek, které jsou důležitou částí udržitelné mobility nejen v Brně, ale v celé Brněnské metropolitní oblasti. Projekt je navíc spojen s projekty cyklostezek, jež propojují Slatinu a Líšeň s Pozořickem a Šlapanickem. Ty už buď stojí, nebo se staví,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Cyklostezku do Líšně navrhl v rámci brněnského participativního rozpočtu Dáme na vás Jan Matuszek. Projekt podle něj prospěje sportující veřejnosti a usnadní i dojíždění do práce na kole mezi Slatinou a Líšní.

„Cílem projektu bylo navržení trasy bezpečného spojení pro cyklisty ze Slatiny do Líšně a Mariánského údolí a vypracování projektové dokumentace," upřesnil Matuszek.

Ten původně nabídl tři různé varianty cyklostezky umožňující bezpečnou cestu. „První variantou je vést stezku podél silnic Holzovy a Belcrediho k Ondráčkově, kde už se lze napojit na trasu zvanou Brněnské kolečko směrem do údolí. Nejen tuto variantu by přivítalo i mnoho občanů Líšně dojíždějících za prací do Slatiny do areálu CTP,“ navrhl Matuszek.

Druhou variantou by podle něj mohlo být vedení stezky po brněnských pozemcích přes pole kolem Kandie a dál se buď napojit na Ondráčkovu nebo umožnit cyklistům sjet směrem na Podolí a napojit se opět na trasu 5005.

„Třetí variantou je vést cyklisty ze Slatiny podchodem pod Ostravskou z ulice Pomezní, pak kolem Stránské skály a následně ideálně po nově vybudované stezce podél snad zprovozněných tramvajových kolejí až ke křížení Holzovy s Leteckou. Výhodou je bezproblémové přejetí dálničního přivaděče!“ doplnil navrhovatel.

Jeho projekt se nakonec s počtem 2125 hlasů umístil na 6. příčce třetího ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení projektové dokumentace činily 1,2 milionu korun.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT