fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Dětská nemocnice v Brně chce mít parkovací dům se 400 místy do roku 2025

poznamka-2020-02-24-094929

Foto:

redakce (archiv)

V Dětské nemocnici Brno by do roku 2025 mohl stát parkovací dům až se 400 místy, řekla Veronika Plachá, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod kterou dětská nemocnice spadá. Dům chce postavit sama nemocnice, náklady odhaduje na 200 milionů korun. Podle Plaché by dům pomohl vyřešit problematickou situaci s parkováním v místě jak pro návštěvníky, tak pro obyvatele okolí.

Dětská nemocnice je v Černopolní ulici. Nyní je vyhlášené výběrové řízení na studii, poté budou následovat práce na projektu. "Samotná stavba by měla trvat rok a půl. Vše by mělo být hotovo do roku 2025, ale s ohledem na potřebnost parkovacích stání se budeme snažit vše urychlit," uvedla Plachá.

Parkovací dům má vzniknout v místě, kde je nyní zpevněná plocha pro stání automobilů. Kapacita bude 360 až 400 míst, a to jak pro zaměstnance nemocnice, tak pro návštěvníky z řad veřejnosti i rezidenty z okolních ulic. Nemocnice spolupracuje s městem i ministerstvem zdravotnictví. "S městem i ministerstvem je dobrá součinnost. Vnímáme z jejich strany zájem špatnou situaci vyřešit," poznamenala Plachá.

Původně chtělo dům postavit město. Podle Plaché měl ale mít čtyři patra a nesouhlasili s tím lidé z okolí. "Oproti původním plánům města by měl být tedy dům výrazně objemově menší a nižší. Oproti původnímu záměru tam bude asi o 100 míst méně," dodala Plachá.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT