Na stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se hrál tradiční duel dvou nesmiřitelných rivalů – plný hry do těla, šarvátek před oběma brankovišti, dohrávaných soubojů a hecování v hledišti. Dvakrát šel do vedení domácí Zlín, Kometa dvakrát srovnala. Po druhé dokonce během 70ti vteřin, i když před tím inkasovala ve vlastní přesilovce. Rozhodujícím okamžikem se stala přesilovka Komety ve dvaapadesáté minutě. Střelou z úhlu jí využil Martin Erat – 3:2 pro Kometu.

Zbytek třetí třetiny už hosté zkušeně odbránili a když v poslední minutě přidal při soupeřově power play čtvrtou branku do sítě Zlína Radim Zohorna, bylo jasné, že Brno si ze Zlína odveze všechny body. Před blížícím se play of je dobrou zprávou pro Kometu skvělý výkon brankáře Marka Langhamera. Pokud si brněnští gólmani takovou formu podrží, ve dvojici s Markem Čiliakem  jištění výborným Karlem Vejmelkou tak budou pro útočníky svých soupeřů nejspíš noční můrou.

Ovšem extraliga pokračuje ve svém divokém rytmu základní části dál- už v pátek se Kometa utká doma s Hradcem Králové a v neděli pojede do Mladé Boleslavi.