fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Dotace pro vrcholový sport rozdělí Jihomoravský kraj přímo klubům

Jihomoravský kraj přestane dávat peníze na podporu vrcholového sportu Jihomoravské krajské unii ligových klubů. Místo toho letos rozdělí prostředky přímo klubům. 
whatsapp-image-2019-06-25-151941-720x380

Foto:

ilustrační, bkzabiny.cz

Důvodem změny je to, že si některé kluby stěžovaly, že se k dotacím nedostanou, protože je Unie nechce přijmout za členy, řekla v pondělí na tiskové konferenci radní Jana Pejchalová (ANO). O jaké nespokojené kluby jde, nesdělila. Proti minulým letům se objem peněz zvýší o tři miliony korun na 18 milionů, jde o nový dotační program.

"Dříve si kluby peníze rozdělovaly na základě dohody mezi sebou. Za člena mohly být nové kluby přijaté pouze jednomyslně a některé přijaté nebyly, protože dosavadní kluby se obávaly toho, že dostanou méně peněz," řekla Pejchalová. Dotace pobírá přes 20 klubů, které hrají nejvyšší soutěže.

Podmínkou nového programu je být klubem, který bude hrát nejvyšší soutěž či druhou nejvyšší soutěž v kolektivním sportu v sezoně 2019/20 v olympijském sportu, případně florbalu, nohejbalu a v tanečním sportu. "Maximální výše dotace v kategorii A je tři miliony, v kategorii B 1,5 (milionu) a v kategorii C 750.000 korun," uvedla Pejchalová. Kluby teprve budou do kategorií zařazeny a výši dotace určí i další kritéria. Podle Pejchalové se objem peněz zvýšil proto, že se zvýšil počet klubů v nejvyšších soutěžích, a zároveň proto, aby se podpora dostala i k dalším klubům ve druhých ligách.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT