Na pondělní tiskové konferenci program festivalu představila organizátorka Kamila Zlatušková. Druhý ročník festivalu se uskuteční 24. až 29. září a promítne na 40 projekcí včetně světových premiér, soutěž nových seriálů a webseriálů a také přehlídku norské seriálové tvorby.

"Festival vznikl ze dvou důvodů. Jedním je exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby a za druhé přinášet kvalitní tvůrce a seriály sem k nám," řekla Zlatušková, "Název festivalu je nadsázka. Chceme zabíjet předsudky o televizní tvorbě v naší části Evropy, ale také zabíjet náš často zbytečný komplex méněcennosti," dodala.

Festival ukáže, co v Evropě vzniká v době, kdy si i zdejší tvůrci aktivně berou slovo a reflektují v seriálech, co se děje kolem nás. Velké společnosti jako Netflix, HBO a Amazon intenzivně pracují i mimo USA a pobízí tak i zbytek k větším tvůrčím ambicím. Úspěšný seriál nemusí být jen temná detektivka. Jak se s dědictvím skandinávského noir vypořádávají momentálně nejvíce inovativní Norové, budeme rozebírat přímo s nimi. Představíme jejich nové ujeté komedie, příběhy, které stojí na počátcích historických epoch, i ty zdánlivě malé, vyprávěné z dosud zanedbávaných perspektiv. Předvedeme také výběr seriálů, které v Evropě vznikají pro skupinu u nás nedostatečně zásobovanou kvalitním obsahem — mladé publikum. O mileniálech a generaci Z, dětech, které se už narodily s tabletem, se sice mluví hodně, nejčastěji ale jen v marketingových heslech. 

V hlavní soutěži jsou kromě jiného dva české seriály. Prvním z nich je seriál podle skutečných událostí Zrádci z produkce České televize, který se zabývá obchodem s pervitinem v Česku. "Seriál je z prostředí česko-vietnamské drogové mafie. Na scénáři jsme spolupracovali s národní protidrogovou centrálou. Zjistili jsme, jakým způsobem byznys s pervitinem v Česku funguje, a do toho jsme si vymysleli příběh mladého drogového dealera," řekl scenárista Miro Šifra.

Druhým je špionážní drama HBO Bez vědomí sledující příběh houslistky Marie a jejího politicky angažovaného manžela Viktora, kteří se vracejí z exilu do Československa v roce 1989. První dva díly šestidílného seriálu režírovaného Ivanem Zachariášem mohli diváci vidět na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Premiéru bude mít na festivalu například seriál Exit, komediální drama s dokumentárními prvky o čtveřici norských finančníků. Seriál Šťastná to země vypráví o tom, jak se z Norska po objevu ropných ložisek stala jedna z nejbohatších zemí světa. Zastoupení bude mít také norský teenagerský seriál SKAM anebo Magnus, komedie o policistovi, který vyšetřuje případy v přestrojení za kus nábytku.

V doprovodném programu se kromě přednášek, projekce znělak nebo stand upů, můžete zúčastnit také pochodu nemrtvých Zombie Walk.