Fotbalisté Brna neudrželi v domácím utkání 6. kola druhé ligy dvakrát vedení a remizovali s Varnsdorfem 2:2. V tabulce soutěže klesli se 13 body na třetí místo, protože díky lepšímu skóre se před ně dostala Vlašim, která porazila Žižkov 3:0. Na vedoucí Duklu Praha ztrácejí oba týmy tři body. Na čtvrtou příčku poskočili hráči Sparty B po vítězství 4:1 Táborskem.

Brněnští svěřenci trenéra Richarda Dostálka se dostali proti Varnsdorfu do vedení v 39. minutě, kdy se šestou brankou v sezoně prosadil útočník Jakub Řezníček. Hosté ale ve druhé části vyrovnali zásluhou Lukáše Huška a nesrazil je ani následný gól Adama Fouska. Naopak šest minut před koncem rozhodl o dělbě bodů Ondřej Bláha. Varnsdorf neprohrál v druhé lize už pět zápasů za sebou a drží s 11 body pátou příčku.

Vlašim zaznamenala již třetí výhru po sobě. Po triumfech nad Líšní a Jihlavou ji k úspěchu proti žižkovské Viktorii nasměroval už v první minutě vlastní gól Davida Březiny. Do přestávky se prosadil ještě Denis Višinský a stejný hráč také zpečetil čtvrt hodiny před koncem skóre. Vlašim ve druhé lize neinkasovala podruhé za sebou a je s 16 góly nejproduktivnějším týmem soutěže.

Sparťanskému béčku pomohly rychlé góly ve 20. a 25. minutě, kdy se trefili Adam Gabriel a Matyáš Kozák. Táborsko mohlo snížit krátce před uplynutím hodiny hry, ale Jiří Boula neproměnil penaltu. V závěrečné desetiminutovce ještě skórovali Tomáš Schánělec a Lukáš Vácha. Za hosty už jen v 90. minutě zkorigoval konečný stav Jakub Matoušek.