Fotbalisté Brna zvítězili ve 26. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:0. Nováček naplno bodoval po osmi zápasech nejvyšší soutěže, naopak Dynamo protáhlo sérii bez výhry na osm kol. V 56. minutě otevřel skóre Jiří Texl, pět minut před koncem přidal pojistku střídající Antonín Růsek z penalty. Zbrojovka zůstává na sestupovém 16. místě, Jihočeši jsou v neúplné tabulce jedenáctí.

Budějovicím patřil první poločas, kdy byly lepší a vypracovaly si i nadějné příležitosti. Skórovat mohly hned v šesté minutě, jenže Novákův pokus po rohu Čoliče vykopl z brankové čáry brněnský kapitán Pernica.

O půl hodiny později Jihočeši opět zahrozili po rohu Čoliče, ale Alvir zamířil bez přípravy vedle tyče. A tři minuty před koncem první části měl další příležitost Novák. Akci opět zahájil centrem aktivní Čolič a českobudějovický obránce hlavou minul branku. "V prvním poločase jsme hráli, co jsme si řekli, dobře jsme kombinovali. Vytvořili jsme si i příležitosti," řekl po zápase českobudějovický trenér David Horejš.

V úvodní části nevýrazní hosté byli po přestávce mnohem odvážnější. Vyplatilo se jim to, protože v 56. minutě se po rohu Pachlopníka uvolnil Štepanovský a po jeho přihrávce skóroval Texl. O tři minuty později mohlo Brno přidat druhý gól, ale Filovu střelu vyrazil brankář Drobný.

Moravané tak o první ligové výhře od konce ledna definitivně rozhodli v závěru. V pokutové území uklouznul domácí stoper Havel, přes něj upadl unikající Fila a Růsek z penalty v 85. minutě přidal druhý gól.

"Hráči si zaslouží pochvalu za druhý poločas. S první půlí jsme nebyli spokojeni a museli jsme si o přestávce něco říci a trochu do toho vstoupit. Nevím, čím to bylo, že hráči nebyli na začátek zápasu připraveni," uvedl brněnský kouč Richard Dostálek. "Co se dělo ve druhé půli, je pro mě zklamání a chci se za to našim fanouškům omluvit. Za svou kariéru jsem to nezažil, výkon některých hráčů nechápu," dodal Horejš.

České Budějovice pokračují v neúspěšné domácí sérii s týmy ze spodku tabulky, na vlastním hřišti během posledních dvou měsíců podlehly Opavě, Mladé Boleslavi a dnes i Brnu. Dynamo doma Zbrojovku porazilo v jediném z posledních 10 prvoligových duelů.