fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Hlavní cena festivalu Ignis Brunensis putuje do Skandinávie, získal ji norský tým North Star Fireworks

Stejný tým si odváží i dvě další ceny a právo startu na 25. ročníku, který se uskuteční v roce 2022.
01-img-2046u

Foto:

Robert Vystrčil

 

Osmnáctičlenná porota, složená z odborníků z kulturní oblasti a zástupců města Brna, udělila hlavní cenu mezinárodní soutěže ohňostrojů Starobrno Ignis Brunensis norské společnosti North Star Fireworks.

Cenu za skandinávský tým přebíral manažer Andreas Helle, který poděkoval všem organizátorům za úžasný zážitek. „Máme ohromnou radost. Pobyt v Brně i soutěž jsme si, i díky pohostinnosti a podpoře Jaroslava Štolby a společnosti Flash Barrandov SFX, užili. Jsme rádi za čas, které jsme tu strávili a s radostí se do Brna vrátíme," řekl.

Show s titulem Bojuj za své sny měla divákům přinést emotivní chvíle, ze kterých budou mít husí kůži. Představení si získalo obecenstvo i porotu, která Norům navíc udělila hned dvě ze tří zvláštních cen: za nejlepší designérské řešení ohňostroje od České televize i cenu brněnské primátorky za nejlepší design povinné skladby, kterou se pro letos stal The Charleston.

„Letošní ročník byl minimálně tak úspěšný jako předchozí ročníky, návštěvnost byla velká a diváci si ohňostroje a doprovodnou zábavu velmi užili," zhodnotila festival primátorka Markéta Vaňková.

U Českého rozhlasu zabodovali portugalští ohňostrůjci ze společnosti Grupo Luso Pirotecnica, kteří si odváží cenu Hudba mezi ohni.

Projektová manažerka Melanie Cagnon zastupující na vyhlášení portugalský tým, neskrývala dojetí a radost. „Je to úžasné! Jsme nadšení, pro mě je navíc ocenění velmi osobní, protože jsem sama pracovala na soundtracku. V Brně nám bylo skvěle, festival je výborně zorganizovaný," svěřila se.

Zbývá udělit ještě cenu diváků. Hlasování o ní začne po skončení sobotního ohňostrojného epilogu, věnovaného výročí brněnských univerzit: 15. června v jedenáct hodin večer. Trvat bude do půlnoci 20. června, vyhlášení výsledků pak bude v pátek 21. června. O přízeň obecenstva se bude ucházet všech šest ohňostrůjných týmů, včetně těch, kteří se neúčastnili hlavní soutěže.

Ačkoli festival zábavy ohňostrůjným epilogem nekončí a Brňané si mohou doprovodných akcí užívat až do konce června, organizátor Jiří Morávek ze společnosti SNIP & CO už nyní ohlásil příští, třiadvacátý ročník. „Chtěl bych všechny pozvat, aby jezdili do Brna, města uprostřed Evropy. Doporučuji se sem podívat zejména v období od 29. května do 21. června 2020, kdy se budu konat další ročník festivalu Ignis Brunensis," řekl.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT