Hokejisté Vítkovic vyhráli v Brně 6:3, Kometa jim podlehla potřetí v sezoně. Utkání mezi tabulkovými sousedy bylo velmi vyrovnané. Hostující celek výsledek klání strhl ve svůj prospěch v druhé polovině závěrečné třetiny, když vsítil tři branky.

Souboj mezi pátým a sedmým celkem tabulky nezačal pro klub z jihomoravského kraje nejlépe. Probíhala třetí minuta utkání, když vítkovický Petr Chlán ukořistil chybnou rozehrávku a z mezikruží kotouč umístil pod tyč Tomkovy brány – 0:1. Hráči v modrobílých dresech byli velmi blízko k srovnání průběžného stavu pár sekund od úvodní ostravské trefy, poté co střílel z velké blízkosti po přihrávce zpoza brány Ďaloga. Tvrdou střelu rychlonohého Slováka vychytal Stezka ramenem. Dobrou příležitost k vyrovnání měli domácí po faulu vysokou holí Jana Bernovského, který byl kvůli krvi ve tváři Kanaďana Tanseyho ohodnocen čtyřmi trestnými minutami. Bohužel pro Brno byl počet hráčů na ledě rychle srovnán, když byl za krosček vyloučen Tomáš Vincour. Do dobrých pozic se po Vincourově návratu v pokračující přesilovce dostal Peter Mueller, ale obě jeho rány z první gólman Ridery úspěšně vyrazil.

Kýžené vyrovnávací branky se Brňané dočkali tři minuty před koncem první třetiny. Kevin Tansey podpořil útočný výpad, dostal kotouč na hokejku a přesnou ranou černou gumu umístil do horního rohu Stezkovy klece – 1:1. U srovnávacího gólů si připsal premiérový bod v brněnské Kometě Otakar Šik a Vojtěch Střondala zaznamenal první bod ve stávajícím ročníku. Vice toho úvodní dějství nenabídlo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ostravanům se naskytla dobrá možnost ke vstřelení vedoucí trefy chvíli po startu druhé periody, poté co byl na trestnou lavici za podrážení odeslán Tomáš Bartejs. Brněnská čtveřice v čele s gólmanem Tomkem velkému tlaku hostující pětice odolala. Vítkovice se dostaly do vedení v 27. minutě. Rostislav Marosz byl vyslán do útočného pásma a z pravého křídla prostřelil brankáře na bližší tyči – 1:2. Vyrovnat mohl šest minut před koncem prostřední části hry Horký, leč jeho rána orazítkovala pouze břevno vítkovické klece. Po Horkého střele byl zasažen vysokou holí Otakar Šik. Na ledě byla opět krvavá stopa, což znamenalo čtyři trestné minuty pro faulujícího Stehlíka. Brněnská přesilovková pětice si sice vytvořila dobré možnosti ke střelbě, avšak brankář Stezka brněnskou palbu ustál a puk do sítě nepustil.

Ridera odskočila minutu před koncem na rozdíl dvou gólů. Lukáš Krenželok tečoval Kochův pokus od modré. Kotouč se následně odrazil od tyče a betonu Mateje Tomka za brankovou čáru. Rozhodčí si nebyli jistí tím, zda byl puk celým objemem v bráně, což musel zhodnotit videorozhodčí, který branku uznal – 1:3. Kometa se zvládla dostat do kontaktu 57 sekund před koncem prostřední periody. Kapitán Zaťovič vypálil na Stezku, od jehož betonu se kotouč odrazil k osamocenému Peteru Muellerovi, který rozvlnil ostravskou síť – 2:3. Po prostředním dějství Kometa prohrávala o jeden gól.

Neuběhly ani dvě minuty ze závěrečné třetiny a Kometa zvládla průběžný stav srovnat. Daniel Rákos získal útočné pásmo a přesným pasem našel na hranici brankoviště volného Tomáš Vincoura, který puk posunul za Stezkova záda – 3:3. Vítkovice si vzaly vedení zpět zásluhou dnešního kapitána celku Krenželoka. Lakatoš bruslil s pukem za bránou, přihrál na brankoviště Lukáši Krenželokovi, jenž se prosadil podruhé v zápase střelou na Tomkovo rameno – 3:4. Ostravané odskočili na dvougólový náskok po akci dvou proti jednomu. Vojtěch Lednický poslal přesnou žabku na čepel Robertu Flickovi, který kotouč uklidil do brněnské kasy – 3:5. Do další šance Ridery se dostal Lakatoš, který obral protihráče na obranné modré a jel sám vstříc domácí bráně. Vítkovický útočník zkusil rozhýbat gólmana bekhendovou kličkou, kterou Tomek vystihl a puk zachytil rychlou lapačku. Brněnští to zkusili na závěr duelu v šesti hráčích a bez brankáře v poli. Jan Hruška vybojoval v obranné třetině kotouč a poslal ho přes celé kluziště do domácí odkryté brány, čímž zpečetil vítkovické vítězství za tři body.