Na Masarykův okruh se po roce vrací divácky populární Histo Cup. Šampionát klasických závodních vozů nabídne fanouškům to nejlepší ze zlatých časů motorsportu. Do ostrých soubojů ikonických strojů z druhé poloviny 20. století vyrazí tento víkend automobily jako Ford Zakspeed Turbo Capri, Pontiac Trans AM nebo Sierra RS Davida Bečváře, sdělil v tiskové zprávě mluvčí okruhu Petr Boháč.

Na startu se objeví i německý šperk

Histo Cup v Brně nabídne například dva zajímavé exempláře automobilky Ford. „Skvělou zprávou pro fanoušky je start jednoho z nejúspěšnějších automobilů bývalého šampionátu Deutsche Rennsport Meisterschaft Ford Zakspeed Turbo Capri. Je to originál, se kterým původně závodil německý šampion a trojnásobný vítěz 24H Le Mans Klaus Ludwig,“ vysvětlil komentátor Masarykova okruhu Martin Straka. Vůz sbíral vítězství v letech 1980 až 1982, na Masarykově okruhu za jeho volant usedne majitel berlínského týmu Mücke Motorsport a bývalý úspěšný závodník Peter Mücke.

Brněnský jezdec Bečvář vyrazí na trať se sierrou

V ostré domácí premiéře se představí i brněnský jezdec David Bečvář s Fordem Sierra RS Cosworth. Poprvé automobil otestoval koncem března právě na Masarykově okruhu v Brně, aby s ním následně ovládl dva první závody na maďarském Pannonia Ringu. Bečvář pro tuto sezónu změnil vůz, dříve startoval v Jaguaru XJS, se kterým celý šampionát vyhrál.

V akci budou i další legendární vozy

Návštěvníci se podle mluvčího brněnského automotodromu Petra Boháče mohou těšit na početný zástup dalších legend – v akci se objeví Porsche 911 SC/RS, Pontiac Trans AM, Ford GT40 nebo Chevrolet Corvette. „Histo Cup nabídne ve dvou dnech celkem 13 závodů jednotlivých tříd včetně historických formulí, young timerů nebo pohárová klání BMW a Porsche,“ upřesnil Boháč.

Bude to retro pro všechny

Program na dráze potěší všechny věkové kategorie. „Zatímco pamětníci mohou zavzpomínat na krásné časy ryzího motorsportu, mladší generace mají jedinečnou příležitost vidět závodit vozy, které by jinak byly ozdobou každého automobilového muzea,“ uvedla předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Začíná se už ve čtvrtek ve Vaňkovce

Fanoušci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který začíná už zítra Warm Up setkáním s Martinem Strakou, které se uskuteční v Galerii Vaňkovka od 18 hodin. Akce je součástí celotýdenní výstavy závodních vozů, které zapůjčily týmy Mičánek Motorsport powered by Buggyra a Pfeifer Motorsport. Se spíkrem Masarykova okruhu se mohou fanoušci setkat i na sobotní besedě Racing Poetry, která se uskuteční po konci závodního programu. Po celý víkend bude pro návštěvníky k dispozici motokárová dráha, F1 simulátor nebo skákací hrad pro nejmenší fanoušky motorsportu.

Otevřou přírodní tribuny C a F

Jednodenní vstupné na Histo Cup přijde na tři stovky a celovíkendové pak na 500 korun. „Otevřené budou přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny u cílové rovinky a paddock. Vstupenky budou v prodeji po celý víkend na pokladnách Masarykova okruhu. Parkování je zdarma u otevřených tribun,“ doplnil mluvčí okruhu.