Jihomoravští radní schválili devět oprav silnic a mostů za 307 milionů korun. V tiskové zprávě informovali o tom, že tyto rekonstrukce budou hrazené z Státního fondu dopravní infrastruktury a z rozpočtu kraje.

Ze sedmi oprav silnic a dvou mostů bude nejnákladnější rekonstrukce mostu přes řeku Svratku v Tišnově na Brněnsku v ulici Červený mlýn, která vyjde na 51,6 milionu korun. Demolice čeká svršek mostu, úložné prahy pilířů a části závěrných zdí, vše bude vybudováno znovu. Všechny inženýrské sítě budou přeloženy na novou lávku. „Součástí stavby bude také oprava objízdné trasy délky 0,434 km, vybudování a následná likvidace provizorní lávky pro pěší, obnovení odláždění koryta řeky,“ uvedl úřad v tiskové zprávě.

Druhým mostem, jehož opravu radní schválili, je historický klenbový Pitrův most v Rajhradě na Brněnsku, který je ve špatném stavu

„Historický most vybavíme novým příslušenstvím a železobetonovou deskou zesilující nosnou konstrukci. Most pak takzvaně přemostíme, postavíme nad ním novou a širší vozovku. To zajistí lidem mnohem komfortnější dopravu. Souběžnou ocelovou lávku nahradí nová s předpjatou konstrukcí,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Jiří Crha (ODS). Práce vyjdou na 34,7 milionu korun, na opravě se bude podílet Rajhrad částkou 12,7 milionu korun a jihomoravská správa a údržba silnic sumou 22 milionů korun.

Radní schválili například také opravu průtahů Veselím nad Moravou a Kozojídky na Hodonínsku o celkové délce dvou kilometrů korun za 23,7 milionů korun, obnovu povrchu jednoho úseku staré dálnice v Brně v délce 1,5 kilometru včetně výměny a doplnění sloupků, svodidel za 35,9 milionu korun a obnovu silnice mezi Hlínou a Neslovicemi na Brněnsku v délce 3,9 kilometru za 50,6 milionu korun.

Oprava čeká také silnici mezi Těšany a Otnicemi na Brněnsku, Chvalkovicemi na Hané a Dřevnovicemi na Vyškovsku a mezi Otnicemi a Milešovicemi.