Hned v úvodu zápasu se do první vážnější šance dostával domácí Valský, který vybojoval puk na vlastní modré čáře a šel po levé straně do úniku, jenže Jaroměřský ho dostihl a rána brněnského útočníka nebyla přesná. Skóre tak otevřel v 7. minutě Třinec. Gernát nastřelil puk od modré, volně ležícího kotouče u gólmana Vejmelky se zmocnil Růžička a zametl ho do branky – 0:1 pro hosty.

Kometa po gólu ožila a vytvořila si několik slibných příležitostí. Nejdříve Mueller nabil do mezikruží Klepišovi, jenž těsně minul a o chvíli později se objevili ve velké šanci Zámorský s Vojtěchem Němcem, kteří ujeli dva na jednoho. Po výměně puku zakončoval Němec, jenže přestřelil Kacetlovu klec. A Němec byl ještě jednou blízko vyrovnání, ale chyběl mu krok, aby tečoval puk do odkryté branky.

Brňané byli aktivní i ve druhé třetině a brzy si vybojovali i první přesilovku. Holíkova střela ještě orazítkovala tyč, ovšem hra se velmi rychle přenesla na amerického snajpra Muellera, jenž dostal dostatek prostoru pro přesnou střelu do horního růžku brány a bylo vyrovnáno – 1:1! Třinec se však dokázal znovu dostat do vedení. Po vyrovnané hře se do rychlého protiútoku dostal Gernát, jehož střela na zadní tyč skončila skončila za Vejmelkovými zády – 1:2.

Domácí mohli hned na začátku poslední třetiny vyrovnat, kdyby Muellerova přihrávka doputovala až na dobře postaveného Holíka. Třinec v krátkém sledu odehrál dvě přesilovky. Tu první Kometa bez větších problémů ubránila, ve druhé však přesně z kruhu pálil Hrňa a navýšil vedení hostů o dvě branky. Kometu pak definitivně šest minut před koncem zhasl čtvrtým gólem Michal Kovařčík, který se trefil po vhazování před Vejmelkou.  Třinec tak vyhrál i třetí duel v této sérii dvou posledních mistrů extraligy.

Brněnští trenéři však neztrácejí naději. „Řekli jsme si, co budeme chtít hrát a celkem se nám to během utkání dařilo dodržet. Bohužel jsme inkasovali branky po našich chybách. Ale nic ještě není hotovo, hraje se na čtyři utkání a my se budeme snažit dál,“ uvedl na klubovém webu jeden z koučů Jiří Horáček.

Podle třineckého lodivoda Václava Varadi se hrál v DRFG aréně poctivý hokej a průběh zápasu označil za vyrovnaný. „Domácí chtěli mít dobrý nástup do utkání, což jsme cítili. Vytvořili si šance, které nevyužili. Akorát my jsme byli schopni odskočit a ve třetí třetině jsme si to hlídali, přidali nějaký gól a dohráli jsme to podle našich představ,“ pochvaloval si po utkání Varaďa.

Čtvrtý zápas této série se hraje dnes od 17:20 hodin a diváci ho uvidí živě na ČT Sport. Pokud hosté vyhrají i počtvrté za sebou, ukončí tak Kometě letošní sezónu hned ve čtvrtfinále. Jestliže Brno sníží na 1:3, pojede bojovat o naději v sobotu do Třince.