Vítkovičtí hokejisté věděli, že musí do zápasu dát mnohem více hokejového umu i nasazení, pokud chtějí sérii s Kometou vrátit do Ostravar Arény. Podle toho také nastoupili do čtvrtého čtvrtfinále. V první třetině sice měla Kometa několik dobrých šancí na otevření skóre, první se však prosadili hosté. Loňský spoluhráč Peter Trška přesnou trefou k pravé tyči prostřelil Marka Čiliaka. Ten inkasoval poprvé v play off na vlastním ledě.

Až do pětatřicáté minuty si Vítkovičtí drželi nejtěsnější vedení, pak ale zaúřadoval před Bartošákovou brankou Tomáš Vincour a DRFG Aréna se rozburácela poprvé – bylo srovnáno. Od té cgvíle se Kometa opět dostala do svého play off transu a Vítkovickým už vpodstatě nic nedovolila. Naopak, v sedmé minutě posledního dějství Hruškovo nahození do Bartošákovy klece tečoval Štencel a Kometa se ujala vedení. To vydrželo až do závěru, kdy dvě minuty před koncem Vítkovice odvolaly gólmana a do prázdné brány jistil výhru Brna a postup do semifinále Radim Zohorna.

Stejně jako loni proti Spartě, i letos proti Vítkovicím stačily Kometě na postup do semifinále pouhé čtyři zápasy. Nyní bude brněnský tým čekat na výsledky dalších čtvrtfinálových sérií, aby se dozvěděla jméno svého semifinálového soupeře. Stav těchto soubojů je zatí vyrovnaný: Pardubice-Třinec 2:2, Liberec-Hradec Králové a Plzeň-Olomouc 1:1.