Mistr běloruské ligy vstoupil do utkání s velkou vervou. Do velké šance se dostával Remězov, který se prokličkoval až před Vejmelku, toho ale nepřekonal. Ovšem byl faulovaný a Brňané se museli bránit. V přesilovce pálil nebezpečně obránce Kryškin, naštěstí jeho projektil minul o pár čísel cíl. Kometa se osmělila dobrou šancí Pláška, jehož bekhend těsně minul horní Trusovu tyč. Poté vybídl Zohorna do zakončení Kašpara, tomu však střela nesedla ideálně. Běžela 11. minuta a domácí šli do vedení. Vorivončik zpoza brány nabídl přihrávku pro Sergeje Šmurova, jenž rychlou střelou z jedničky propálil Vejmelku – 1:0.

Vzápětí mohl vyrovnat po Pláškově střele dorážející Hruška, jenže Trus ve svém brankovišti někdy i v nehokejové pozici zabránil úvodní brance Komety v letošním ročníku Ligy mistrů. A tak se šlo do šaten za lepšího stavu pro Něman. Do druhé třetiny šla Kometa s přesilovkou, ve které několikrát zahrozila. Leč vracející se hříšník Anton Jelišenko prchl brněnské obraně a poslal Vejmelkovi puk mezi betony – 2:0.

S Kometou tento výsledek nezatřásl. Dál hrála svou hru, byla v útoku nesmírně nebezpečná a před polovinou zápasu se konečně dočkala. V přesilovkové kombinaci vyšachovala soupeře a Janem Hruškousnížila – 2:1. Uběhly dvě minuty a jedna vteřina a bylo srovnáno. Obránce Jan Štencel napřáhl od modré, Trus nic neviděl a od jeho tyče zapadl kotouč do sítě – 2:2. Od té doby Brňané jasně dominovali a vedoucí gól byl a vlásku. Jenže necelé dvě minuty před koncem vystihl odražený kotouč Sergej Šmurov a Něman do kabiny odcházel s jednobrankovým vedením – 3:2.

I do třétí části vstoupila modrobílá lavina lépe, ale útočnou snahu utnul ve 44. minutě po rychlém brejku Alexandr Maljavko a bylo prakticky rozhodnuto – 4:2. Ačkoliv si Brňané ještě vypracovali nějaké šance, ke korekci ve skóre to už nevedlo. Kometa v některých fázích utkání svého soka přehrávala, ale jak již bylo řečeno, v koncovce se jí nedařilo a také výborným výkonem se prezentoval gólman Trus. Z dalekého Běloruska se tak Kometa vrací bez bodů. O ty další se popere v neděli v německém Berlíně.