Hokejisté Třince začali utkání dohravaného 1. kola o něco lépe, a to i díky brzké přesilové hře. V ní sice vyloženou šanci neměli, tlak na Vejmelku si však vytvářeli. Skóre se měnilo poměrně brzy, již v šesté minutě šli Oceláři do vedení. Střelu od modré čáry z hole Adámka tečoval naprosto přesně do šibenice domácí branky Patrik Hrehorčák. Kometa se poté dostala do zápasu a v přesilové hře dokázala srovnat. Krásnou souhru totiž předvedl Holík se Zaťovičem, kdy druhý jmenovaný připravil kotouč před poloprázdnou branku. Peter Mueller potvrdil pověst střelce a z první vyrovnal. Tentýž sniper měl dobrou příležitost dostat Kometu poprvé do vedení, ovšem Štěpánek se pohotově přesunul a jeho zakončení z první vyrazil. Závěr vyrovnané úvodní dvacetiminutovky se odehrál bez výraznějších šancí ke skórování.

I ve druhém dějství se největší šance odehrávaly v nevyrovnaném počtu na ledě. V ní dostal nabito na pravý kruh Stránský, jenž z voleje nastřelil vzdálenější tyč domácí branky. Na trestnou lavici navíc odešel Gulaši a Oceláři tak měli k dispozici 75 sekund dvojnásobné přesilovky. Ačkoliv v ní Třinec semkl Kometu v pásmu, domácí se výborně bránili, padali do střel a za pomocí zásahů Karla Vejmelky výsledek ubránili.

Další šance si pak už vytvářeli Brňané a znovu v přesilové hře. Domácí útok rozebral obranu protivníka a z první mezi kruhy zakončoval Schneider, rakouský útočník byl velmi blízko vedoucí brance, ale nedal. Domácí se dočkali o pár momentů později. Oceláři propadli v útočném pásmu a po neobvyklém přečíslení čtyři na jednoho zakončili brněnští mladíci jako staří mazáci. Kusko předložil kotouč na levý kruh, kde se do kotouče ukázkově opřel Stanislav Svozil a z voleje nekompromisní ránou překonal Štěpánka. Pro osmnáctiletého beka to byl první gól v sezoně. Do kabin se ale šlo za vyrovnaného stavu. Daniel Kurovský vybojoval kotouč v útočném pásmu a ačkoliv jeho první pokus Vejmelka zneškodnil, hostující útočník dorazil puk druhým pokusem do sítě.

Úvodní minuty třetího dějství začaly z obou stran velmi opatrně, ani jeden z celků nechtěl udělat za vyrovnaného stavu chybu a střeleckých pokusů přibývalo poskrovnu. Další šance byly k vidění znovu v přesilové hře Třince. Střelou z otočky našel Leier mezírku ve výstroji Vejmelky a předčasně se radoval z branky, jenže puk se od tyče odrazil zpět do hry.

Na druhé straně se předvedl Plášek, který po individuální akci vyslal do samostatného úniku Schneidera. Domácí útočník zakončoval k tyči, ale Štěpánek vytasil beton a výrazně Oceláře podržel. Neuvěřitelně blízko první extraligové brance v kariéře byl Radek Kučeřík, který se opřel do kotouče a puk zastavila až tyčka za Štěpánkem. Činit se musel i Vejmelka, po souboji v rohu zakončoval před brněnskou brankou osamocený Doudera. Utkání nakonec rozhodli Třinečtí v početní výhodě. Růžička našel přesnou přihrávkou zpoza branky na pravém kruhu volného Erika Hrňu a ten z první trefil pod horní tyč.