Komeťácký brankář Čiliak podepsal v Brně novou dvouletou smlouvu

Slovenský brankář se začátkem února vrátil do Komety a prozatím v ní odchytal osm zápasů s výborným průměrem 1,61 gólů na zápas.

  • Foto

    Michal Eger, HC Kometa Brno

V Kometě i v příštích sezónách bude působit brankář Marek Čiliak. S klubem se dohodl na dvouleté smlouvě s roční opcí. Osmadvacetiletý gólman letos více jak půl sezóny odchytal v KHL ve Slovanu Bratislava, kde si chtěl vyzkoušet novou soutěž. V únoru se ale vrátil do dobře známých míst, kde působil od svých 15 let.

„Jsem rád, že Marek Čiliak zůstává v Kometě a že jsme se dohodli na delší smlouvě. Také jsem si přál, abychom smlouvu podepsali před nadcházejícím play-off, aby byl Marek v co největší psychické pohodě,“ říká hlavní kouč a majitel Komety Libor Zábranský.

Slovenský brankář se začátkem února vrátil do Komety a prozatím v ní odchytal osm zápasů s výborným průměrem 1,61 gólů na zápas. Při svém návratu se nechal slyšet, že by v Kometě chtěl pokračovat i v následujících sezónách a nikoliv jen do konce té letošní. „Bavili jsme se o tom už delší dobu. Byli jsme velmi rychle dohodnutí, co se týká délky smlouvy a tak dále. Čekalo se jen, až to hodíme na papír. Neuvažoval jsem o něčem jiném, jsem v Brně spokojený a jsem tady doma. Kam jinam bych chodil? Mám tu rodinu, která je tady šťastná," řekl Marek Čiliak.