Hradec Králové v posledních pěti zápasech vyšel bodově naprázdno pouze jednou, když podlehl minulý čtvrtek Liberci na jeho ledě 1:3. Reparát se mu podařilo složit hned v následujícím kole, když na domácím ledě udolali Olomouc 3:2, k tomuto vítězství Východočechům pomohla i využitá přesilová hra. Právě v početních výhodách se Hradečtí trápili, ale proti týmu z Hané nelichotivou bilanci zlomili. Týmu trenéra Vladimíra Růžičky sice v poslední době nešly přesilové hry, co však v Hradci umí nejlépe z celé extraligy, je bránění početních výhod soupeřů. Momentálně sídlí úterní soupeř brněnských hokejistů na 6. místě tabulky a stále drží kontakt s elitní čtveřicí, na kterou ztrácí 5 bodů.

I v letošní sezoně patří mezi největší opory týmu Radek Smoleňák, který před nedávnem navíc prodloužil s Hradcem smlouvu. V letošní sezoně zatím zaznamenal 29 kanadských bodů a se 17 trefami je rovněž nejlepším střelcem svého týmu. Pokud pomineme hradeckého kapitána, pak má Růžička k dispozici vyrovnané formace. Druhým nejproduktivnějším mužem je exbrněnský Jakub Lev (10+12). Daří se také Vladimíru Růžičkovi mladšímu, letní posila ze Sparty si zatím připsala 9 branek a 12 nahrávek.

Branky umějí střílet také obránci Mountfieldu. Po odchodu Filipa Hronka je oporou defenzivních řad Jeremie Blain (5+10). Pálit umí také Filip Pavlík (6+7). Radegast index pak aktuálně vede Richard Nedomlel. Hradec disponuje vyrovnanou dvojicí brankářů, více prostoru dostal sice Marek Mazanec s průměrem inkasovaných branek na zápas 2,30 a 91,36% úspěšností zákroků, ale v nejvyšší soutěži se Mountfieldu osvědčil také Štěpán Lukeš, jehož úspěšnost zákroků dokonce přesahuje hranici 92 procent.

Ačkoliv dle počtů zbývajících zápasů jsme v poslední čtvrtině základní části, Hradec se s Kometou v letošní sezoně střetl pouze dvakrát a bohužel pro Jihomoravany, v obou případech bral plný bodový zisk. Nejprve Mountfield vyhrál na domácím ledě 6:2, odveta v Brně proběhla 17. ledna 2021 a byla o poznání vyrovnanější, nakonec však Mountfield těsné vítězství 2:1 uhájil i pod Špilberkem.

Duel začíná v 18:00 hodin a  sledovat jej můžete na serveru hokejka TV.