Místa ve školce se dočká až 70 dětí, které budou rozděleny do třech tříd. „Posledních několik let jsme byli nuceni z kapacitních důvodů odmítat i šedesát dětí. V současné době, kdy mladé rodiny drtí ceny energií a splátky hypoték, chceme poskytnout i těmto rodičům základní veřejnou službu,“ uvedl starosta Letovic Petr Novotný (TOP 09).

Nová mateřská škola vznikne v budově bývalého Biskupského gymnázia a jako příspěvková organizace MŠ Tyršova Letovice bude zřízena k 1. března.

„Objekt vždy patřil městu. Byla tam postupně škola, pak Biskupské gymnázium. Po jeho zániku využívalo část prostor městské kulturní středisko jako muzeum. A v poslední době tam bylo mateřské centrum, kam chodily maminky s malými dětmi a v části budovy byla dětská skupina pro 12 dětí,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN letovický starosta.

Město proto letos horní patro budovy přestaví na tři třídy mateřské školy pro 70 dětí. „Chceme tam udělat mimo jiné výtah a dvě úniková schodiště. Investice do úprav by měla být do 10 milionů korun. Za relativně slušné peníze tak získáme luxusní prostory pro tři třídy. Nová budova se stejným počtem tříd by vyšla mnohem dráž,“ zdůraznil Petr Novotný.

Díky čtvrté školce se tak podle něj ve zbývajících třech mateřských školách vrátí ke standardním počtům dětí ve třídách, kde už nebudou muset žádat hygienu o výjimku kvůli většímu počtu dětí.

Důvodem pro zřízení nové školky není jen poptávka v rámci dynamicky se rozvíjejícího města, ale také snaha vyhovět i obyvatelům z okolních obcí, které bohužel nejsou schopny samy zabezpečit předškolní vzdělávání.

„Připravujeme veřejnoprávní smlouvy s obcemi našeho mikroregionu Lazinovem, Nýrovem, Stvolovou, Skrchovem, Petrovem, Sulíkovem a Vranovou o jejich zařazení do našeho školského obvodu,“ dodal starosta.