Libor Zábranský: Celý realizační tým pracoval fantasticky. Pocity se nedají popsat

  • Foto

    Jan Grulich, HC Kometa Brno

Kometa v nejrychlejším možném termínu postupuje do semifinále a bude vyhlížet svého příštího soupeře. Bývá zvykem, že majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský chodí každou sérii po jejím skončení vyhodnotit. Udělal to i nyní, prohlásil, že je na své hráče hrdý, stejně jako na celý realizační tým. Přinášíme rozhovor z pera Václava Trávníčka a Romana Zajíčka z HC Kometa Brno.

Pocit radosti po postupu do další série play-off se asi nikdy neomrzí, viďte?

Ne, nikdy. To je ten důvod, proč hokej děláme. Je to obrovský pocit zadostiučinění. Za to, co kluci dokázali, jak dodržovali taktiku. Celý realizační tým pracoval fantasticky. Pocity se nedají popsat. Respekt patří Hradci Králové za jejich výkony.

Soupeř podle vyjádření v médiích zřejmě doufal, že Kometě dojdou síly, což se ale nestalo…

To bych bral spíše jako pokus o nějaký mediální tlak. Nás nezajímá, co říká soupeř. Já klukům hrozně věřím, stejně jako lidem v realizačním týmu, kteří jsou perfektně nachystaní. Po taktické a kondiční stránce jsme sérii zvládli skvěle. Jinak bychom sérii nevyhráli 4:0 na zápasy, jinak by nebyl poměr skóre takový, jaký je. Jedna věc je lítat nahoru dolů, jiná věc je být ve správných střeleckých pozicích. Tam si myslím, že jsme byli lepší.

Dá se říct, že tým Komety zraje jako víno?

(úsměv) To se zeptejte Leoše Čermáka, jestli zraje jako víno. Podívejte se, jak bruslí, stejně jak jsou připraveni Martin Erat nebo Peter Mueller. Je až neuvěřitelné, jak jsou tito kluci hrozně ctižádostiví a jak moc chtějí vyhrát.

Bylo něco, co vás v průběhu série s Mountfieldem zaskočilo?

Nemyslím si. Každé play-off je jiné, každá série i soupeř je jiný. Hradec si zaslouží respekt za to, jak hrál, ale nikdy neznamená, že když někoho přestřílíte, budete mít výsledek. Je také důležité, odkud se střílí a jak se na to mančaft připraví.

Domácí zápasy jste rozhodli v závěrečných minutách. Projevila se v tomto zkušenost týmu z předchozích play-off?

Není to jenom o zkušenosti týmu, co jsme zažili v předchozích play-off, ale i o obrovské vnitřní síle, co kluci mají. Vezměte si, jak Peter Mueller zvládl penaltu ve třetím utkáním. Naprosto mazácky. Tyto vyrovnané série rozhodují rozdíloví hráči a my jsme z mého pohledu tyto rozdílové hráče měli. Využívali jsme přesilovky, zvládali jsme defenzivu. Jsou to věci, na kterých pracujeme celou sezónu. Strašně rádi bychom dál předváděli to, na čem jsme dlouhodobě pracovali.

Ve čtvrtém utkání jste postrádali Martina Erata. Nakolik těžké bylo jej nahradit?

Martin udělal v pátečním utkání faul. Říkal jsem mu to, byla to hloupost. Je to za námi. Disciplinárka rozhodla tak, jak rozhodla. Nechtěl bych to ani kritizovat, ani komentovat. Bereme to jako fakt. Zareagovali jsme na to, měli jsme dvě hodiny na to se rozmyslet, jak poskládat sestavu. Zvládli jsme to.

Co vás čeká v nejbližších dnech?

Regenerace a budeme čekat na soupeře pro semifinále.

Čtvrtfinálovou sérii jste zvládli v nejkratším možném čase. Je to velká výhoda?

Je to samozřejmě výhoda. V každém zápase navíc hrozí zranění, naši kluci hrají obětavě a padají do střel. Každá střela bolí a může způsobit zranění. Jsem šťastný za to, jak jsme čtvrtfinále zvládli a že nikdo není zraněný.