Přestože se o něm spekuluje jako o možném nástupci Josefa Jandače u národního týmu, určitě bude nadále působit ve svém milovaném klubu. "Kometa je moje rodina. Stoprocentně v ní zůstanu," řekl po vítězství v Třinci.

Působil vyčerpaně a unaveně, Zábranskému jako by play off a dlouhá sezona vzaly tolik sil jako hráčům. "Nepřál jsem si nic jiného, než aby to vyšlo. Play off je hrozně tvrdé, náročné, na každém je to znát. O to je to sladší," řekl Zábranský novinářům.

Dotazy na možné působení u reprezentace razantně odpálil. "To nebudu komentovat. Já jsem teď se svou rodinou. Budu slavit. Čeká nás spousta práce, jednání s partnery, skládání mužstva na novou sezonu. Dělám hokej, protože ho miluju, miluju Brno. Kometa je jako moje dítě," řekl Zábranský. "Stoprocentně zůstanu v Kometě, to je jediné, co řeknu. Další rozhodne zdraví a rodina."

Pro Brno vybojoval rekordní třináctý titul, ale dopředu ho pohání ještě jeden cíl, o kterém nechce mluvit. "Ale jestli máme hokej v Brně někam posunout, musíme mít novou halu," naznačil své plány.

O svém týmu opakovaně mluví jako o rodině. Když kapitán Leoš Čermák přebral pohár, nechal ho zvednout nad hlavu právě kouče a majitele. "Kluci to udělali už loni. Byla to pro mě obrovská pocta. To, že to udělali letos, pro mě znamená ještě víc," řekl Zábranský.

Podle něj Kometa těžila v celé sezoně i ve vyřazovacích bojích ze sehraného a stabilizovaného kádru. "Kádr se moc nezměnil. Jsme schopni měnit rytmus hry, že jsme schopni zavřít střední pásmo. Hráči fantasticky plní pokyny, já jim hrozně věřím. Třeba Holík, který přišel výměnou za dva centry, které jsem obětoval, splnil přesně, co jsem po něm chtěl," řekl Zábranský na adresu jedné z mála posil, která by i příští rok měla zůstat v mužstvu.

Přesto se tým v základní části nevyvaroval poklesů formy. "Vždycky to mužstvo projde krizí, i když já nemám to slovo rád. Přišel na nás zase útlum a zase jsme se z toho dostali. Myslím, že je to ale přirozené," podotkl Zábranský.

Obhajoba byla podle něj stejně těžká jako titul v předešlé sezoně. "Špičkové mančafty stály proti nám. Každá série byla trochu jiná, ale takticky jsme byli fantastičtí a kondičně taky," řekl Zábranský.

Největší rozdíl cítil jen v tom, že se hned po zápase nemohla Kometa podělit o radost se všemi svými fandy. "Je tady málo našich fanoušků, v tom je to něco jiného. Tohle se nedá srovnat," dodal Zábranský.