Jihomoravský kraj firmě zaplatí za čtyři roky smlouvy téměř šest milionů eur (asi 150 milionů korun). Podle hejtmana Bohumila Šimka (ANO) se jedná o linku důležitou pro rozvoj byznysu a smlouva umožní i větší kontrolu nad parametry a pravidelností linky, řekl v pondělí na tiskové konferenci.

Linka začala létat v listopadu 2015 a od té doby se počty spojů rozšířily na dva denně v každém směru od pondělí do pátku, v neděli létá jeden pár spojů. Nyní spoj do Mnichova využije zhruba 2200 lidí měsíčně.

Většina investorů umístění své investice podmiňuje podle Šimka právě existencí leteckého spojení do uzlového letiště. "Pokud bychom tuto linku neměli, uskutečnily by se investice jinde. Proto je naší prioritou najít cestu, jak znásobit počty pravidelných letů z brněnského letiště a o tom stále jednáme. Lety do Mnichova v závazku veřejné služby jsou dalším krokem ke zlepšení leteckého provozu. A velmi pozitivní zpráva pro cestující je, že v rámci závazku dopravce zavádí nové akční ceny letenek, které jsou k dispozici od 3645 korun za zpáteční cestu včetně letištní taxy," řekl Šimek.