Útočník Jan Silný odešel do prvoligového Jablonce, Jakub Kučera přestoupil do Hradce Králové a v nejvyšší soutěži si zahraje i Martin Rolinek, který se upsal Mladé Boleslavi.

Přestupy jsou v souladu s prohlášením předsedy SK Líšeň Karla Hladiše, že nebude hráčům bránit v přestupech do první ligy, kde se dál můžou fotbalově rozvíjet.

„Realizace přestupu byla dost hektická v několika málo dnech a osobně jsem rád, že se povedl. V Mladé Boleslavi jsou hodně zvučná jména, ale když jsem přišel, chovali se ke mně všichni hezky, nikdo si na nic nehrál, a to mě hodně oslnilo,“ uvedl Martin Rolinek.

Prozradil, že jeho oblíbenou fotbalovou osobností je skotský trenér Alex Ferguson, jenž vedl Manchester United obdivuhodných sedmadvacet let (1986-2013). S dnes již osmdesátiletým důchodcem nemá šanci se ve fotbalové kariéře potkat, ale podobně zarputilý a přísný kouč mu bude nyní šéfovat v Mladé Boleslavi.

„Slyšel jsem o náročnosti pana Jarolíma a možná bych měl být rád, že jsem přeskočil zimní přípravu, ale těším se na něho i na naši spolupráci. Mojí hlavní osobní ambicí je, abych stabilně hrál a ukázal všem v Mladé Boleslavi, že jí můžu být platným hráčem,“ dodal urostlý fotbalista (188 cm/79 kg).

Místo něj a jeho dvou spoluhráčů Silného a Kučery přichází do brněnského týmu čtyři borci, kteří mají prvoligové zkušenosti. Prvním z nich je záložník Šimon Šumbera, který strávil 10 let ve Zlíně a byl i hráčem Zbrojovky Brno. V sezoně 2014/2015 nastoupil v rámci farmy za SK Líšeň k 17 utkáním a vstřelil 12 branek. Hrál i za Znojmo a Třinec a loni v létě odešel do prvoligové slovenské Senice, odkud nyní přestoupil do Líšně.

V líšeňském klubu již dvakrát v minulosti působil i třiadvacetiletý defenzivní hráč Jakub Černín. V sezoně 2018/2019 tam odehrál 26 soutěžních utkání a podílel se na postupu mužstva do druhé nejvyšší soutěže. Poslední půlrok nastupoval za Zbrojovku Brno, kde hrál už dřív a v sezoně 2020/2021 si tam připsal pět startů v první lize.

Z prvoligového Slovácka přestoupil do Líšně záložník David Machalík, který za tým z Uherského Hradiště nastoupil v nejvyšší soutěži k 45 utkáním. Hrál i za druholigový Třinec a po nepovedeném angažmá v Blansku hájil barvy béčka Slováka, odkud nyní míří do Brna.

Do SK Líšeň přišel z prvoligového Zlína také útočník francouzského původu Martins Daniel Toutou Mpondo, který s fotbalem začínal ve slavném francouzském klubu Paris Saint Germain. Před třemi lety přestoupil do Táborska, odkud pak zamířil do Teplic, kde se však neprosadil a odešel do zlínského Fastavu.