Městský soud obdržel návrh na vazbu sedmi lidí po úterním policejním zásahu v Brně. Kauza se podle dostupných informací týká privatizace městských domů a firmy ovládané městskou částí Brno-Černovice. Policie stíhá sedm lidí a dvě právnické osoby, a to pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti. O návrzích na vazbu ČTK informovala mluvčí Městského soudu v Brně Petra Láníčková.

O návrzích se bude podle Láníčkové postupně rozhodovat dnes od 12:30 přímo v policejní budově v Příční ulici, kde jsou cely předběžného zadržení. Jména lidí, kterých se stíhání a potenciální vazba týkají, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v Brně v úterý

Zadrželi deset lidí. Kriminalisté prohledávali prostory bytového odboru brněnského magistrátu, radnice městské části Brno-sever i Brno-Černovice, byli v Pískovně Černovice i u jednatele firmy Jiřího Hasoně (KDU-ČSL). O podání vysvětlení a přístup do kanceláře požádala policie také místopředsedu KDU-ČSL, dosavadního náměstka brněnské primátorky a kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka. V prohlášení uvedl, že policii poskytne součinnost a že není z ničeho obviněný.

Podle informací některých médií má kauza dvě větve

První se týká pokusu o ovládnutí městské společnosti Pískovna Černovice. Policejní prověřování v tomto mapuje především aktivity podnikatele Michala Horkého, kterého policie podle serveru označuje za hlavu šestičlenné organizované zločinecké skupiny, jež chtěla městskou společnost ovládnout. Druhá větev prověřování se týká opět Horkého a skupiny, která údajně za využití podvodného jednání a uplácení v privatizaci získala a následně se ziskem prodala bytové domy a byty, uvedl server iRozhlas.cz.

Policisté nedávno v Brně zasahovali také kvůli bytům ve spojitosti s radnicí Brno-střed. V souvislosti s touto městskou částí je obviněno osm lidí, dva z toho jsou ve vazbě. Jedním je předseda bytové komise z ODS Otakar Bradáč, druhým jednatel realitní kanceláře Zdeněk Červinka.