Ihned po příjezdu Michala Kempného před brněnskou hokejovou halu, krátce před půl patou odpoledne, se kolem něj a nejslavnějšího poháru vyrojili novináři, fotografové a fanoušci. Po té zamířil do nitra haly, kde absolvoval debatu s vybranými fandy, vítězi soutěží o právě toto setkání.

Před sedmnáctou hodinou ještě Michal absolvoval povinná interwiew s novináři a poté už se Stanley Cupem v rukou vyráží mezi fanoušky, čekající v brněnské DRFG Areně. Těch se sešly odhadem skoro 4 tisíce. Už samotný Kempného příchod vyvolal salvu nadšení. Michal Kempný v rozhovoru na pódiu vzpomněl na svůj poslední soutěžní zápas, který před brněnským publikem odehrál, Přišel do Komety v 17 letech a na své první kroky v Brně zavzpomínal s úsměvem. První roky pendloval mezi extraligou a první ligou a přiznal, že to nebylo jednoduché. Po návratu ze Slavie prožil dle svých slov dva nádherné roky v Brně, s kluky je prý pořád v kontaktu a vzpomíná na Brno jen s láskou.

Michal Kempný poděkoval všem fanouškům, co si našli cestu do DRFG Areny. Podle jeho slov, když zvedal poháru nad hlavu, promítla se mu veškerá minulá kariéra. Nejvíc se mu vybaví účinkování v Kometě. Michal Kempný také vyprávěl o kapitánovi Washingtonu Alexandru Ovečkinovi: „Je to pohodový chlapík, dělá dobrou atmosféru v kabině. Na druhou stranu je to typický hrdý Rus. Je to ale určitě lídr, který nám pomohl k této trofeji. Mám s ním dobré vztahy, klidně ho někdy pozvu na Kometu.“ 

Po rozhovoru s moderátorem následovala nekonečná autogramiáda a focení s fanoušky.