fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Ministerstvo obrany opět nabízí předválečné bunkry, v nabídce jsou i pozemky v Brně

ropik-lanzhot

Foto:

Ministerstvo obrany

Ministerstvo opět prodává nepotřebné nemovitosti. V nabídce jsou pozemky či bunkry pohraničního předválečného opevnění. Podrobnosti úřad zveřejnil i na svém webu www.army.cz. Souhrnná minimální požadovaná kupní cena za tři desítky nemovitostí je asi 74 milionů korun.

Nejdražšími položkami v nabídce jsou pozemky v Praze a v Brně. V hlavním městě ministerstvo nabízí parcely v Hloubětíně a v Michli. Hloubětínský má rozlohu asi 1,2 hektaru a cenu stanovenou minimálně na 24,9 milionu korun, v Michli dal úřad do prodeje pozemek za 10,4 milionu korun a spoluvlastnický podíl na třech dalších za asi 17,5 milionu. V Brně je v nabídce soubor čtyř pozemků za 18,6 milionu. Další menší parcely ministerstvo prodává v Jihočeském a Středočeském kraji.

Lidé si opět mohou koupit také objekty bývalého pohraničního opevnění. Aktuálně jich je v nabídce 20, a to zejména na jižní a severní Moravě. Některé z nich jsou na vlastním, jiné na cizím pozemku.

"Pokud jde o pevnosti, budou v letošním roce postupně nabízeny i další, především na severní Moravě a některé i v Jizerských horách," uvedlo tiskové oddělení ministerstva.

Další nabídka bude zveřejněna pravděpodobně v úvodu září tohoto roku. U aktuálně nabízených nemovitostí jsou uvedeny termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce nebo třeba termíny.

Obrana se zbavuje nepotřebných nemovitostí opakovaně. V nabídkách převládají pozemky nebo bunkry opevnění z období první republiky. Někdejší opevnění Československa je stále považováno za nemovitosti určené k obraně státu, hospodaření s nimi má proto na starosti ministerstvo obrany. V roce 2005 ministerstvo rozhodlo, že opevnění bude přednostně bezúplatně převáděno na majitele pozemků pod nimi. Pokud by o ně zájem neměli, mohly je zadarmo dostat například kluby vojenské historie či okolní obce. Další možností je jejich prodej.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT