Místostarosta Leder: Podnikatelům v brněnských Žabinách odpustíme nájmy

  • Foto

    MČ Brno-Žabovřesky

Už od poloviny března tohoto roku uzavřela vláda některé maloobchodní prodejny a restaurace, důvodem tohoto počinu byl ten fakt, že na území České republiky začal platit nouzový stav, který byl vyhlášen v souvislosti s prokázaným výskytem koronaviru.

Podnikatelé, kteří do té doby provozovali své živnosti bez obtíží, se během jediného dne dostali do velmi těžké ekonomické situace. Radnice v brněnských Žabovřeskách se proto rozhodla podnikatelům na jejich území vyjít vstříc a nabídla jim jisté řešení.

„Podnikatelé nesou veškeré náklady na provoz svých provozoven, ať už jsou to mzdy nebo nájemné, ale proti tomu nemají žádné příjmy. Proto Rada městské části na mimořádně svolané schůzi dnes rozhodla o odložení splatnosti nájemného z prostor sloužících pro podnikání za celou dobu uzavření provozoven, a to do konce letošního roku,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN místostarosta brněnských Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

Ten dále dodal, že radní učiní vše pro to, aby za dobu, kdy podnikatelé v provozovnách pronajatých městskou částí, svoje podniky neprovozují, nic neplatili.  „Věříme, že po skončení tohoto zákazu svými nákupy všem našim podnikatelům pomůžeme překonat toto pro ně krizové období,“ doplnil Leder.

Radní chtějí o konkrétní podobě pomoci ještě jednat, a to nejdříve v době, kdy v zemi skončí vyhlášený stav nouze. „Buď navrhneme zastupitelstvu prominutí nájmu, nebo podnikatelům pomůžeme s vymáháním škody po státu,“ uzavírá Leder.

Radnice navíc podnikatelům nabízí, že po skončení platnosti vládního opatření poskytne místním podnikatelům bezplatně prostor pro inzerci v Žabovřeském zpravodaji a na radničních webových stránkách.