fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Monopost formule 1 uvidí motoristé u Devíti křížů na Brněnsku

Milovníci rychlých kol mají jedinečnou možnost vidět monopost formule 1. Na benzínce u Devíti křížů na D1 se jim představí vůz týmu Alfa Romeo F1 Team Orlen.
formule1-orlen-unipetrol-rpa

Foto:

ORLEN Unipetrol RPA

Červenobílý monopost, který loni v Česku vidělo přes 20 tisíc lidí, bude k vidění od zítřka u dálniční pumpy ve směru na Brno. K Devíti křížům navíc přijedou 1. listopadu v poledne také jezdci Martin Prokop a Jakub Przygonski s dakarským speciálem.

Vrchol současné závodní automobilové techniky mohou zájemci u známé benzínky obdivovat až do 7. listopadu. Následně se vůz formule 1 přesune do Klimkovic u Ostravy, opět na dálnici D1.

„Máme velkou radost, že můžeme našim zákazníkům na oblíbené čerpací stanici Devět křížů na dálnici D1 představit technicky unikátní závodní a soutěžní automobily, ať už jde o monopost formule 1, s nímž se jezdci námi podporovaného týmu Alfa Romeo účastní celosvětového šampionátu, nebo o dakarský speciál Martina Prokopa a Jakuba Przygonského, s nímž oba jezdci bojují o úspěchy v legendárních maratonských automobilových soutěžích,“ upřesnil v tiskové zprávě Tomasz Wiatrak, šéf představenstva skupiny Orlen Unipetrol, do které patří i síť čerpacích stanic Orlen Benzina.

Ten věří, že vzhledem k velké popularitě motoristického sportu, F1 a Rallye Dakar v tuzemsku si tuto jedinečnou příležitost nenechají fanoušci rychlých kol ujít.

Letošní monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 absolvuje turné po českých čerpacích stanicích, kde ho milovníci efjedniček uvidí v transparentním skleněném boxu.

Necelých osm metráků vážící monopost pohání motor Ferrari Tipo 065/6 EVO V6 o objemu 1600 cm3 s přímým vstřikováním paliva a turbodmychadlem, který má výkon 740 koní a během závodu dokáže jet maximální rychlostí 370 km/h, přičemž zrychlení z nuly na stovku zvládne za 2,6 vteřiny a zrychlení z nuly na 200 km/h za necelých pět vteřin.

Síť zmíněných benzínek navíc v rámci roadshow připravila hned dvě soutěže pro veřejnost o zajímavé ceny – reklamní předměty týmu Alfa Romeo nebo kurz bezpečné jízdy na Autodromu Most v hodnotě 5000 korun.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT