Neobvyklá podívaná se o Vánocích naskytla Brňanům, kteří bydlí v panelových domech ve čtvrti Juliánov. Starší muž v čepici, bundě a teplákách tam dopoledne stahoval zastřelené divoké prase. Někteří pak vstali od televizní pohádky a zabijačku uprostřed sídliště nafotili na sociální sítě. A jiní pak zavolali strážníky.

„Hlídka zjistila, že muž je členem mysliveckého sdružení a strážníkům doložil, že zvíře ulovil legálně. Ukázal jim rovněž všechny potřebné doklady, které jsou stanoveny zákonem. Ke znečištění veřejného prostranství nedošlo a strážnici na místě neshledali ani podezření z jiného přestupku,“ sdělila zpravodajskému portálu Brňan mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Myslivec totiž strážníkům doložil plombu po ulovení divočáka i lovecký lístek. „Ke každému kusu zvěře spárkaté musí přepravující osoba mít u sebe vyplněný lístek o původu zvěře, z něhož je patrné datum ulovení a honitba, v níž byl uloven, a číslo plomby,“ říká zákon o myslivosti. Podle Státní veterinární správy by měl myslivec ještě doložit, zda nechal uloveného divočáka prohlédnout, jestli neměl v těle nebezpečné parazity.

Fotky staženého divokého prasete sdílel na svém profilu na sociální síti i místostarosta brněnských Židenic Petr Kunc. „Připomínka, že maso neroste v chlaďáku v hypermarketu?“ zněl jeden z komentářů pod snímky divočáka. „A že veřejný prostor se dá použít různě, stejně jako sušák na prádlo,“ doplnil k tomu Petr Kunc.

Někteří lidé však v diskuzi na facebooku počínání myslivce odsoudili. „Jako pardón, ale tohle už je zvrhlost a bydlet tam, vidět to tak stejně bezostyšně, jak on tam pořádá prasečí hody,“ napsala jedna z uživatelek sociální sítě. Jiní se však staršího myslivce, který podle dostupných informací divočáka řádně ulovil na severu Moravy, zastávali: „Vůbec mne to nepohoršuje. Spíš bych šla navázat kontakt, že bych příště několik kilo odkoupila,“ uvedla diskutující žena.