fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Na Vyškovsku přestane od začátku dubna jezdit linka 621, je málo vytížená

bububus-pix

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Na Vyškovsku přestane od 1. dubna jezdit autobusová linka 621 z Vyškova přes Rousínov a Holubice do Hostěrádek-Rešova. Důvodem je nízké vytížení linky i nedostatek řidičů. Uvedl to v tiskové zprávě Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis JMK, která organizuje hromadnou dopravu v kraji. Aby zůstala dopravní obsluha obcí zachovaná, budou upraveny jízdní řády jiných linek.

Změna čeká linky 620, 630 a 631. Ráno budou lidé ze Šaratic, Zbýšova a Křenovic jezdit do Rousínova a Vyškova přes Slavkov. Odpoledne bude na lince 630 zaveden nový spoj mezi Slavkovem a Hostěrádkami-Rešovem, který bude navazovat na linku 631. Kvůli tomu je nutné, mírně upravit odjezdy vybraných spojů na linkách 620 a 631.

Školáci z Holubic dojedou do Vyškova a Rousínova vybranými spoji linky 602, která zajede do zastávky Holubice, nadjezd a v Rousínově budou moct přestoupit na linky 107 a 631 do Vyškova.

Změny v dopravě také umožní lepší odpolední spojení z Brna do Hostěrádek-Rešova, Šaratic, Zbýšova a Křenovic přes Sokolnice. Některé z obcí jsou sice u železniční tratě, ale kvůli tomu, že stát dosud nepropojil Brno s Ostravou dvoukolejnou tratí, osobní vlaky mezi Brnem a Vyškovem kvůli nedostatečné kapacitě tratě nejezdí. Nyní bude možné přestupovat v Sokolnicích z vlaku na linku 611, která zajistí spojení do zmíněných obcí.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT