fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Nedělní pohled do brněnských Židenic: filmy si lidé vychutnají hned ve dvou letních kinech

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát do Židenic, kde si můžou lidé o prázdninách vychutnat jak české, tak světové filmy hned ve dvou letních kinech.
nova-zbrojovka3

Foto:

Nová Zbrojovka

První letní kino se v červenci rozběhne na nádvoří Dělnického domu. „Letní kino tam funguje už osm let a využívá právě zázemí Dělnického domu. Jde spíše o komornější letní filmovou scénu, kde se promítají hlavně české filmy. Letos jich máme připravených k promítání hned devět, přičemž promítat se bude vždy ve čtvrtek od 21.30 hodin,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN židenický místostarosta Petr Kunc (TOP 09).

S promítáním se začne podle něj hned prvního července, kdy před ještě před prvního českým snímkem Příliš osobní známost vystoupí písničkář Vít Šujan, který také koncem srpna program zakončí koncertem před filmem Gump – pes, který naučil lidi žít. Osmého července se pak můžou diváci těšit na Šarlatána, v němž si hlavní role střihli Ivan Trojan a jeho syn Josef.

A Šarlatán nebude chybět ani v programu druhého židenického letního kina Nová Zbrojovka, kde budou mít Brňané unikátní možnost zažít filmové premiéry pod širým nebem. Umožní to technologie DCP. Diváky tak potěší nejen oblíbené artové filmy jako Chlast či zmíněný Šarlatán, ale také novinky Black Widow, Rychle a zběsile 9 nebo Sebevražedný oddíl. Nabídku doplní samozřejmě i filmové klasiky, ať už Top Gun či Kid Charlieho Chaplina.

Chybět nebudou ani projekce za účasti hostů. „Nová Zbrojovka je přesně to letní kino, které v Brně už léta chybí, a jsem rád, že jsme se konečně dočkali. Od roku 2014 si totiž neměli diváci kde venku v Brně vychutnat premiérový blockbuster, s pivem a letní pohodou,” okomentoval to šéf Kina Art Milan Šimánek.

„Jsme nadšení, že divácký zážitek umocní právě náš areál Nové Zbrojovky, který prochází rozsáhlou proměnou a do kterého vracíme postupně život. Návštěvníci zde můžou před projekcí strávit slunečné odpoledne a využít některá ze sportovišť či dětské hřiště. V areálu se nachází také kavárna a kreativní hub Industra a restaurace re.SET, v nichž se můžou lidé osvěžit před začátkem i během projekce,“ upřesnil ředitel brněnského developmentu v CPI Property Group Miroslav Pekník. 

Letní kino Nová Zbrojovka bude o prázdninách promítat každý den a první promítání se plánuje na 10. července. V červenci budou začátky projekcí ve 21.30, v srpnu se posunou na 21.hodinu. Kromě unikátní industriální atmosféry přináší Nová Zbrojovka i velkorysé prostory, kapacita letního kina tak bude 300 až 500 lidí. Areál je navíc velmi dobře dostupný – pro obyvatele Židenic, Husovic nebo  Maloměřic dokonce pěšky. Deset minut to pak trvá ze zastávek tramvají a trolejbusů Kuldova či Vojenská nemocnice a Náměstí Republiky. Tyto zastávky jsou také obsluhovány nočními autobusy pro odjezd po projekcích. A díky blízkým cyklostezkám se do Nové Zbrojovky dá pohodlně dojet i na kole nebo koloběžce. 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT