fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Nedělní pohled do brněnských Židenic: na obytnou zónu upozorní značky na vozovce

Dnešní Nedělní pohled míří do Židenic, kde se vedení radnice podařilo prosadit, že na obytné zóny, v nichž se dá jezdit jen 30 km/h, upozorní řidiče značky na vozovce.
obytnazona1

Foto:

facebook.com/petr.kunc.zidenice

Podle židenického místostarosty Petra Kunce (TOP09) je jejich městská část už víc než šestnáct let obytnou zónou, kde by se mělo jezdit maximálně třicítkou. „Výjimku tvoří hlavní komunikace, jako je například Gajdošova či
Bubeníčkova,“ upřesnil místostarosta. 

Na pohyb v obytné zóně upozorňují podle Kunce klasické svislé dopravní značky. „Řidiči je však často přehlížejí a jezdí tak, jako by tam nebyly. Některé značky jsou umístěné vysoko, proto jsme chtěli značení obytných zón nastříkat
na zem,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN místostarosta. Policie přitom snahu židenické radnice zprvu odmítala. „Návrh trvalého dopravního značení v podobě nápisu na vozovce doplněného o symbol dopravní značky B20a nezaručuje dodržení nejvyšší povolené rychlosti řidiči vozidel v dané lokalitě,“ napsala nejprve policie ve vyjádření, které Kunc zveřejnil na sociální síti.

Před několika dny ale dopravní policisté obrátili a vodorovné značení v Židenicích doporučili. „Značky budou prakticky na všech místech, kam se vjíždí do obytné zóny. U nás v Židenicích to má význam, protože to je v obytné části, kde je potřeba klást důraz na maximální bezpečnost chodců a cyklistů. K větší bezpečnosti provozu by mělo přispět i zjednosměrnění Viniční ulice,“ upřesnil místostarosta Petr Kunc.

Lidé v Židenicích označení obytných zón s povinnou třicetikilometrovou rychlostí vítají. „Dobrá práce! Je neskutečné, že si vás dovolí předjíždět nervózní řidiči za doprovodu jejich klaksonu a vůbec netuší, že jsou v zóně s omezenou rychlostí,“ napsal v komentáři jeden z diskutujících.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT