Výběr těch nejlepších světových cestovatelských filmů z posledních deseti let představí festival Expediční kamera a Snow film už v úterý 30. srpna v letním kině na Nové Zbrojovce. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval manažer festivalu Pavel Pichler.
„Na své si přijdou vyznavači extrémních zážitků, zimní krajiny i silných lidských příběhů v rámci jedinečného promítání The best of Expediční kamera a Snow film fest,“ popsal Pichler.
Výběr nejlepších filmů z posledních deseti let festivalu se organizátoři rozhodli promítnout v jeden večer pod širým nebem letního kina Nová Zbrojovka. Návštěvníci se tak mohou těšit na 5 různorodých filmů. „Chceme ukázat návštěvníkům během jednoho večera filmy, které lidi pobaví, donutí je zamyslet nad smyslem cestování a odhalí krásnou přírodu a to vše v kulisách kouzelného nočního kina,“ doplnil Pichler.
Ve výběru nebude chybět oceněný film Nordfor Sola o dvou mužích, kteří se vydají na cestu, aby strávili 9 měsíců v odlehlé zátoce arktického ostrova poblíž norského pobřeží. Postaví si domek z naplaveného dřeva a jedí prošlé potraviny, které by jinak obchody vyhodily nebo film Baffin Babes o nejdelší ženské lyžařskou expedici: 1200 km za 80 dní skrze arktickou pustinu napříč kanadským ostrovem Baffin. Se sto kilogramy na saních a v teplotách až -40 stupňů Celsia čtyři ženy dokazují, že člověk nemusí mít plnovous, aby byl nezlomitelný. Více info a vstupenky na https://www.kinoart.cz/

