Největší oslava mandloní ve střední Evropě vypukne za pár dnů na Moravě

  • Foto

    archiv organizátora

Tradiční březnové Slavnosti mandloní a vína překazila na dva roky pandemie. Teď chtějí organizátoři slavnost oživit a tak se letos akce představí v netradičním kabátě a jiném čase. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí akce Pavel Pichler.

Slavnostmi ožijí Hustopeče o třetím prázdninovém víkendu. Návštěvníky sadů místo záplavy bílo růžových květů přivítají zralé mandle a bohatý program, který díky létu potrvá až do noci.

„Neustále hledáme nové zážitky a zkušenosti a jezdíte za nimi po celém světě, dokud si neuvědomíte, že sami máte za humny poklad, o kterém by se měl svět dozvědět. Pro Hustopeče jsou tímto pokladem nejen skvělá vína, ale i mandloně, jejichž pěstování má v Hustopečích dlouhou historii. A kde jinde ochutnat ty nejlepší mandlové produkty, než v srdci vinic a mandloní? Přijeďte se podívat na největší mandloňový sad ve střední Evropě a spojte návštěvu se skvělým vínem a vybraným jídlem,“ pozval na akci Pichler.

Páteční program bude patřit hustopečským vinařům a jejich otevřeným sklepům v obou vinařských uličkách – Vinařské a Na Hradbách. „Sobota slibuje nabitý program! Na Dukelském náměstí si přijdou na své milovníci gastronomie. Návštěvníky naladí kuchařská show Honzy Vorla, čeká na ně mandlový jarmark, u vybraných restaurací ochutnají mandlové menu, zapít jej mohou mandlovým pivem, mandlovou limonádou a chybět nebudou ani mandlové likéry. Pro ty nejodvážnější je připravena soutěž jedlíků,“ doplnil Pichler.

Děti se zabaví s mandlovými vílami, které jim pomůžou s výrobou drobných dárků, chybět nebude malování na obličej, kadeřnický salón nebo dobroty pro malé strávníky.

Hlavním lákadlem budou opět mandloňové sady s rozhlednou, kam všechny spolehlivě dovede cesta lemovaná úkoly pro zvídavé. „Letošní novinkou je zbrusu nový foto rám, díky kterému originálně zvěčníte své zážitky,“ dodává Pichler.

Vstupenky na Mandlobraní s vínem lze zakoupit online na www.kinohustopece.cz nebo v Turistickém informačním centru Hustopeče – cena je 200,- Kč (pro studenty a důchodce 150,-). Aktuální informace k akci naleznete na www.slavnosti-mandloni.cz či v události na facebookové stránce.

 

Fotogalerie: