Největší republikový festival bylinek bude o víkendu v Brně, provoní Otevřenou zahradu

  • Foto

    Festival Aromaterapie & Bylinky - (archiv)

Největší festival bylinek v ČR bude v neděli v brněnské Otevřené zahradě. Pátý ročník Festivalu Aromaterapie & Bylinky láká na 25 workshopů a přednášek, aromajarmark, poradny bylinářů a aromaterapeutů, bylinkovou gastrozónu a tématické dílničky pro děti. Zpravodajský portál BRŇAN o tom za organizátory informovala Anna Krutová.

Léčivky tu pro návštěvníky budou ve všech možných podobách. Stánky nabídnou čajové směsi, sirupy, tinktury, vykuřovadla, éterické oleje a hydroláty, knihy o léčivých rostlinách nebo přírodní kosmetiku a mýdla.

„Hlavním lákadlem je přednáškový program. Na pěti místech současně se budou moci návštěvníci dozvědět více o léčení bylinami bolestech svalů nebo psychické nepohodě“, uvedl jeden z organizátorů akce Pavel Pichler.

Na své si přijdou i fanoušci přírodní kosmetiky, pro které jsou připraveny workshopy o péči o pleť za pomocí kadidla, japonských rituálů krásy, květových vod nebo tuhých mýdel. O hormonální nerovnováze, neplodnosti, problematické menstruaci a sebepéči se bude mluvit v ženském stanu. Léčivé rostliny jako jídlo představí hned několik lektorů. Novinkou bude představení bonbonů aromuli z Rakouska, které nabízejí bezpečnou cestu, jak užívat vnitřně éterické oleje.

V rámci aromajarmarku se představí výrobci a prodejci přírodních produktů. Na vlastní nos budou moci návštěvníci očichat éterické oleje od několika firem. K zakoupení bude i kvalitní literatura zaměřená na léčivé rostliny. Velký zájem bývá i o poradny terapeutů, kde mohou návštěvníci konzultovat svoje obtíže a dostat cenné rady. Pozornost přitahuje i velká destilační souprava, ve které po celý den vzniká hydrolát nebo-li květová voda.

Na Festivalu Aromaterapie & Bylinky mohou lidé strávit celý den. Bylinkové je tu i jídlo a nápoje. A pokud někdo vyrazí do areálu Otevřené zahrady s dětmi, může s nimi vyzkoušet tvoření v tematických dílničkách. Více o programu najdete na webu: www.aromaterapieabylinky.cz.