Dvacetiletý hráč přichází na hostování do konce soutěžního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Útočný univerzál tak podle mluvčího klubu Kryštofa Severy rozšíří ofenzivní fázi blanenských fotbalistů.  Odchovanec karvinského fotbalu působil na podzim převážně v béčku moravskoslezského celku, kde v divizi F nasázel šest branek v deseti utkáních a vysloužil si i premiéru v áčku a krátkou minutáž ve FORTUNA:LIZE. 

„S agentem jsme usilovali o hostování ve druhé lize. Po prvním týdnu v Karviné mi volal agent a po víkendu jsem se hlásil v Blansku na zkoušku. Jsem nadšený, že to dobře dopadlo,“ objasňuje svůj transfer Vlachovský. Toho určitě může těšit, že problémem Blanska bylo na jaře zejména střílení branek, tedy jeho silná stránka. „Věřím, že se mi v novém působišti bude dařit. Udělám vše pro to, abych pomohl týmu dávat více branek a také hrát atraktivní fotbal,“ dodává první zimní posila blanenského týmu, který v lednu vyměnil trenéra, když místo odvolaného Oldřicha Machaly přišel kouč Martin Půlpit.

Blansko je po podzimu v tabulce dvanácté, přičemž ve středečním přípravném utkání v Jihlavě prohrálo s druholigovým konkurentem těsně 2:1. První únorovou neděli dopoledne pak bude v dalším přátelském utkání hostit Třinec, který je v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jedenáctý s náskokem šesti bodů.