Líšeň se loni nastartovala k úspěšné sérii po domácí prohře 1:2 v derby se Zbrojovkou, kdy rozhodl její kapitán Řezníček až na nastaveném čase. Nyní je v podobné situaci, kdy ji sice přibrzdila domácí prohra 1:3 s Vlašimí, ale pak přišel senzační triumf 3:1 právě na Zbrojovce a v předehrávce 20. kola porazili „Marvani“ doma Třinec 2:0.

„Tým na to máme dobrý. Pokud se na to dobře nastavíme, tak budeme v dobrých výkonech pokračovat, proč by ne? Zápasy budou samozřejmě těžké, protože ve druhé lize může každý s každým vyhrát či prohrát. My se teď ale dobře připravíme na Duklu a budeme chtít v Praze navázat na výkony, které jsme zatím předvedli,“ míní záložník Marek Matocha.

Tomu se v posledních dvou zápasech mimořádně dařilo, když k porážce brněnského rivala v aréně na Srbské přispěl třemi gólovými přihrávkami a třinecké fotbalisty doma na stadionu v Kučerově ulici dorazil pěkným druhým gólem.

Líšeňští si přitom k šesti bodům pomohli hlavně standardními situacemi, kdy dávali góly po rozích nebo přímých kopech. „Je to momentálně naše největší zbraň,“ říká útočník Martin Zikl. I Matocha připouští, že se hlavně rohy daří svěřencům trenéra Valachoviče proměňovat v kýžené góly, i když je prý trénují pořád stejně. „Určitě to ale s Jardou Málkem líp kopeme,“ podotkl Matocha.

Není proto divu, že se mezi fanoušky Líšně i odborníky mluví o jarní baráži o postup z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY do nejvyšší soutěže. „Musíme být skromní, jít zápas od zápasu a v každém utkání musíme chtít uspět. Pro baráž uděláme všechno,“ mluví s pokorou o odhodlání proniknout do 1. ligy Zikl.

Účasti v baráži se nebrání ani Matocha. I on však mluví o postupných krůčcích k cíli, kterým by měly být boje o postup.

Baráž jim zajišťuje momentálně druhé místo, kdy na vedoucí Zbrojovku Brno ztrácejí líšeňští borci šest bodů. „Druzí jsme byli už loni. Ale v kabině mluvíme vždy jen o dalším zápasu,“ tvrdí trenér SK Líšeň Milan Valachovič.

Nicméně i on naznačuje, že by ho baráž se soupeřem z první ligy potěšila. „Loni jsme o ni přišli kvůli covidovému podvodu. Bylo by hezké, kdybychom i druhou sezonu po sobě udrželi výkony a přední příčky a přivedli do Líšně ligové mužstvo,“ uvedl Valachovič.

Cíl je však podle něj pořád dost daleko, protože jeho svěřence čeká na jaře ve druhé lize ještě deset zápasů. „Nějaký bodový polštářek už sice máme, ovšem teď pojedeme druhého dubna na Duklu, která se netají tím, že chce hrát baráž. A pak máme doma ve 22. kole předposlední Chrudim, která v zimě asi nejvíc posílila a bude se chtít zachránit. O baráži bychom proto měli mluvit až dvě kola před koncem,“ zůstává líšeňský kouč nohama na zemi.

Tým z východu Brna měl podle něj v plánu získat aspoň 35 bodů, což se mu povedlo splnit a po výhře nad Třincem jich už nasbíral osmatřicet.