Vysoká poptávka udělala z obytných aut i karavanů nedostatkové zboží. Na mezinárodní výstavě Caravaning Brno můžou návštěvníci na jednom místě porovnat nejrůznější modely – a hlavně si je všechny detailně prohlédnout a osahat.

„Zároveň se na výstavišti otevře bazar s ojetými obytnými vozy a karavany, které lze koupit za výhodné ceny. Vedle vozů a přívěsů bude k vidění také široká škála příslušenství, doplňků a nejrůznějších potřeb pro karavaning a cestování,“ informovala zpravodajský portál BRŇAN manažerka projektu Simona Křečková.

Největším lákadlem jsou podle ní nové modely s posledními technologickými vymoženostmi a špičkovým designem. Ve dvou pavilonech výstaviště a na přilehlých volných plochách se představí známé a prestižní značky a jejich žhavé novinky.

Návštěvníci uvidí například nejprodávanější model z kolekce HYMER Hymermobil Master Line s dotykovými ovládacími panely, které poprvé umí i česky. A můžou si prohlédnout i řadu vychytávek, například minikaravany.Novou generaci kempových přívěsů navržených vždy pro dvě osoby na výstavě zastupuje třeba společnost Caretta. Chytrý a ergonomický design umožňuje pohodlné bydlení a s dostatkem úložného místa i v prostoru, kde byste to rozhodně nečekali,“ upřesnila Křečková.

Poprvé se na českém trhu představí značka Crawler s offroad karavany a campery na korbu pick-upu. „Jsou malé, lehké, odolné a nabízí veškerý komfort a zázemí,“ dodala manažerka.

K výstavě Caravaning Brno patří i doprovodný program. „Přednášky se konají od pátku do neděle a lidé se na nich dozví třeba doporučení pro cestování s dětmi, jak je to s energetickou soběstačností obytných vozů nebo chytrá řešení pro internet na cestách. Zkušení cestovatelé povypráví o dobrodružném putování Banátem nebo cestě tuk-tukem z Thajska až na Moravu,“ doplnila PR manažerka výstavy Dita Brančíková.

Brněnské výstaviště bude pro návštěvníky otevřeno od čtvrtka do soboty vždy od 9 do 18 hodin, v neděli pak do 16 hodin. Kdo přijede s obytným autem nebo karavanem, může zakempovat přímo na výstavišti v Caravan Parku u 9. brány.