K dispozici pro ně bude několik stovek vakcín denně. Stačí mít kartičku pojišťovny a očkovací průkaz, uvedl na webu nemocnice její ředitel Jaroslav Štěrba. Na výstavišti se očkuje po předchozí registraci, to i nadále zůstane.

Očkovací centrum bez registrace otevřela ve středu v Olympii Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. Nyní se s prostorem pro neregistrované přidává i druhá brněnská fakultní nemocnice, která očkuje na výstavišti. "Lidé, kteří se nechtějí předem registrovat a chtějí využít svého rozhodnutí, kdy se na očkování dostaví, je tato možnost ideální. Mohou tak jít kolem očkovacího centra a v tu chvíli jim to přijde jako dobrý nápad, stačí mít u sebe kartičku pojišťovny a občanský průkaz," uvedl Štěrba.

Možnosti podle něj mohou využití i cizinci, kteří v zemi neplatí zdravotní pojištění. "Prostě stačí, aby kdykoli přišli a na místě očkování zaplatili. Pro samoplátce je důležité, aby měli u sebe platební kartu, protože v očkovacím centru není možné platit hotově," upozornil Štěrba. Vakcína stojí přes 800 korun.

Na výstavišti zdravotníci podávají dvoudávkovou vakcínu firmy Pfizer/BionTech, výjimkou nejsou ani děti ve věku 12-15 let, k očkování se mohou také dostavit bez registrace, ale ve dny, kdy je přítomný pediatr.