V první třetině to vypadalo, že do boje vyrazil Zorro mstitel – trefili se tři hráči Komety. Bohužel, bývalí, všichni nyní ve službách Olomouce. Postupně skórovali Káňa, Holec a Burian a Brno po první třetině prohrávalo 0:3, i díky nevyužité čtyřminutové přesilovce.

Přesilovky v krátkém sledu po sobě měla Kometa i na začátku druhého dějství, ale výborný Konrád v brance a nedůrazná koncovka Brna způsobili, že radost mohla vypuknout opět na domácí střídačce i v hledišti. Střelou z dálky překonal Čiliaka Knotek. I za stavu 4:0 se pokračovalo podle stejného scénáře – Brno si vytvářelo šance, ale nedokázalo je proměnit. Hráči si dávali přednost, střelba byla dopředu avízovaná a před bránou chyběl důraz. Až ve třetí třetině se podařilo Kometě přkonat výborně chytajícího Olomouckého gólmana – Krejčíkovu střelu Konrád neudržel a Brno snížilo. Když pak jedenáct minut před koncem snížil Štencel na 2:4, vypadalo to, že by se mohl opakovat scénář ze zápasu s Plzní, kdy Kometa dotáhla zápas do prodloužení ze stavu 1:4. Ale Opak byl pravdou. Hanáci ukázali Brnu, jak se využívají přesilovky – na 5:1 dával opět Knotek.

Snížit ještě mohl Krejčík, ale trestné střílení ve třiapadesáté minutě nevyužil, naopak, vedení v závěru jistili Galvas a Škůrek.

Brno i přes prohru zůstává páté, Olomouc se posunula na sedmou příčku. Poslední kolo je na pořadu v neděli, kdy se v 16:20 Kometa doma utká s posledním Litvínovem.