Čtyřiasedmdesátiletý muž šel zřejmě po cestě, nešťastně přepadl přes zídku a zřítil se do opuštěného objektu pod úrovní terénu, kde se při pádu zamotal do ostnatého drátu. Na muže v nezáviděníhodné situaci upozornil na lince 156 náhodný kolemjdoucí, který ho tam našel ležet.

„Operační středisko městské policie tam proto vyslalo nejbližší hlídku, která se snažila seniora ze sevření drátu co nejrychleji a šetrně dostat,“ upřesnila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Na více než dvouminutovém videu ze záchrany staršího muže je vidět, jak jeden ze strážníků přestříhává kleštěmi ostnatý drát, do kterého se senior zamotal. „Vy jste spadl z té zídky?“ ptal se strážník muže na zemi. „Asi jo,“ odpověděl mu slabým hlasem senior.

Ten měl drát omotaný kolem hlavy i trupu a strážníci ho proto postupně otáčeli a ze sevření drátu ho s pomocí kleští dostávali. Pak mu pomohli na nohy a nechali ho chvíli stát u zídky.

„Muž se strážníky komunikoval, z jeho řeči ale bylo zjevné, že je silně opilý. Když hlídka přestřihla všechny ostnaté dráhy, které bránily jeho vyproštění, sám přiznal, že má dost popito,“ uvedla mluvčí.

Na otázku hlídky, co přesně pil, odvětil, že všechno možné. „To musel být ale večírek!“ konstatoval na videozáznamu jeden ze strážníků. Dechovou zkoušku senior nezvládl, a tak poté, co mu městská policistka ošetřila drobné oděrky způsobené ostny, zamířil na záchytnou stanici, aby tam vystřízlivěl.

Ze šípkového keře pak strážníci vyprostili i osmasedmdesátiletého rybáře na Brněnské přehradě, který po uklouznutí upadl a skončil mezi trny. Kvůli špatně přístupnému terénu ho hlídka musela vysvobodit s pomocí lana.