Kometa vstoupila do osmifinále opravdu parádně. Na začátku října svého soka v DRFG areně přejela 5:1 a do Finska letí s čtyřgólovým náskokem. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského tak mohou na ledě Tappary prohrát i o tři branky, přesto ale vědí, že tento zápas rozhodně nemohou podcenit a uvědomují si kvalitu soupeře. „Jedeme v kompletní sestavě, s tím, že můžeme dát do hry osm obránců a dvanáct útočníků. Takže poletíme s dvaceti hráči a dvěma brankáři. Doma jsme si vybudovali slušný náskok, ale soupeř je velice silný, dokázal to v posledních třech zápasech, které ve své soutěži vyhrál,“ říká trenér Kamil Pokorný.

Brněnští hráči se na první osmifinálové střetnutí dobře připravili a už po první třetině odcházeli do kabin za stavu 2:0. A úspěšně vstoupili také do druhého dějství – ve 23. minutě zvyšoval Petr Mueller a diváci v hale tak měli ještě lepší náladu. O jediný gól finského celku se postaral Sami Moilanen, více už ale Brňané soupeři z Finska nedovolili a naopak sami v poslední části hry ještě dvě branky přidali.

V sestavě Tampere se v Lize mistrů zatím nejvíce gólově daří hráčům Niko Ojamäki a Matti Järvinen, oba se zatím dokázali trefit čtyřikrát. Nejvíce asistencí zaznamenal Jarkko Malinen (2+8), který je zároveň nejproduktivnějším hráčem celého týmu. V Brně nastoupil do branky Christian Heljanko (91,67 %), v základní skupině si zachytal také Niklas Bäckström (90,77 %).

Ačkoliv mají Brňané postup doslova na dosah ruky, hodlají zápas odehrát na plno a neponechat nic náhodě. „Chceme samozřejmě postoupit, ale k tomu bude potřeba odehrát velice kvalitní utkání. Zvládnout ho tak, abychom si splnili cíl a postoupili do čtvrtfinále,“ dodává brněnský trenér.