Parkování u polikliniky na Halasově náměstí bude od pondělí zpoplatněné

  • Foto

    redakce (MOŠ)

Parkoviště u polikliniky na Halasově náměstí v Brně na Lesné město od příštího pondělí zpoplatní, a to v době mezi 7. až 16. hodinou. V tiskové zprávě o tom informovala Anna Dudková z brněnského magistrátu.

Regulace má podle zprávy pomoct jak obyvatelům sídliště, tak lidem, kteří jdou na polikliniku. Mimo uvedené hodiny zde bude možné parkovat bez omezení, což pomůže místním rezidentům.

„Parkoviště na Halasově náměstí slouží jak návštěvníkům blízké polikliniky, tak lidem, kteří v lokalitě žijí. Je tedy nutné, aby se zde zejména během dne auta, pokud možno, střídala. Tomu bychom chtěli pomoci novou regulací. Od 17. ledna zde budou řidiči v pracovní dny v době od 7 do 16 hodin parkovat první hodinu zdarma a každá další pak za 10 korun. Zaplatit bude možné buď v automatu na místě, nebo pomocí mobilní aplikace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS). Parkoviště prošlo nedávno stavební rekonstrukcí a nyní se tam vejde 70 aut.

„Z toho jsou čtyři určená pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Ta jsou samozřejmě bezplatná po celou dobu. Dalších pět míst je obrátkových, což znamená, že se zde stojí na parkovací kotouč na půl hodiny. V rámci zavedení regulace zde dělníci provedli i stavební úpravy, které vytvořily kvalitní a bezbariérové chodecké trasy,“ dodal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl (ODS).

Rezidentní parkování zatím na Lesné a ani nikde jinde v městské části Brno-sever není zavedeno, což se ale letos změní. Samotné sídliště Lesná ještě regulované nebude, ale v průběhu roku bude systém rezidentního parkování zaveden ve čtvrtích Černá Pole a Husovice a také v části Zábrdovic, které nepatří pod městskou část Brno-střed.

Zdroj: 
MMB; čtk