Liberečtí hokejisté se i v pátém utkání série dostali do vedení. V první minutě vybojoval domácí celek přesilovou, v níž se přesnou ranou z pravého kruhu po křižné přihrávce prosadil Tomáš Filippi – 1:0. Hosté mohli kontrovat, ovšem Štencel ve zmatku před brankou minul. Na opačné straně poté zahrozil znovu Filippi, který netrefil svatyni soupeře, a po něm také Jelínek. Liberecký kapitán ale napálil jen beton Čiliaka. Další šanci Komety měl po pasu Muellera jeho kolega z formace Holík, ale do jeho rány vložil jeden z domácích hráčů na poslední chvíli svou hůl.

V šestnácté minutě mohli jít Bílí Tygři do přečíslení, ovšem Bartejs skvěle vykryl pas na volného Lakatoše. Vyrovnání se modrobílí dočkali v poslední minutě první třetiny. Na modré čáře převzal kotouč Kusko, který načasoval parádní pas k levé tyči na Petera Muellera a ten zamířil přesně pod břevno – 1:1. Silvester Kusko si připsal navíc první bod v play-off extraligy ve své kariéře.

Do druhé třetiny vstoupili o něco lépe domácí. Po nepřesné souhře hostů se kotouče zmocnil Petr Jelínek a z mezikruží zamířil pod vyrážečku brněnského gólmana – 2:1. Vyrovnání mohl zařídit v přesilovce o čtyři minuty nato Mueller, křižný pas Erata ale netrefil. V polovině zápasu našel podobným pasem na druhé straně Kvapil opět Jelínka, ale Čiliak se bleskově přesunul ke druhé tyči. Chvíli nato měli domácí přesilovku, při níž pálil do poloodkryté branky Hudáček, nicméně Čiliak jej vychytal famózním zákrokem na čáře.

Ve 37. minutě se domácí dočkali třetí trefy. Na Kvapilův pas si sjel na levý kruh Ladislav Šmída liberecký bek se trefil přesně do šibenice – 3:1. Odpovědět mohl po buly Čermák, ale svůj průnik nezakončil přesnou ranou. Další dvě šance ale poté měli ještě domácí, když nejprve Lence v přečíslení vychytal Čiliak vyrážečkou, aby pět sekund před druhou sirénou ujel obraně Brna Vlach, ale jeho pokus zastavil opět připravený beton brankáře brněnské Komety.

Do třetí části vstoupili Brňané v pozměněné sestavě a s touhou srovnat. Modrobílí začali aktivně a po šesti minutách hry v závěrečné dvacetiminutovce se dočkali snížení, když v přečíslení Mueller přenechal kotouč mezi kruhy Martinu Zaťovičovi a ten ostrou ranou zápěstím vymetl šibenici – 3:2. Hosté dokonce sahali po vyrovnání. Nejprve Will dobře zasáhl proti teči Muellera a následně v obrovské šanci nepřehodil beton ležícího brankáře domácích Plášek. Kometa tlačila a měla více ze hry, ale kýžené vyrovnání stále nepřicházelo.

Navíc pět minut před koncem dojel vyhozený kotouč Lenc, poslal jej Petru Jelínkovi a ten se trefil přesnou ranou zápěstím na zadní tyč – 4:2. Kometa čtyři minuty před koncem hrála přesilovku, při níž nejprve po křižném pasu pálil Zaťovič, ale Roman Will zasáhl betonem, a následně vykryl i dvojitou šanci Holíka z pravého kruhu. Kometa v závěru zkusila hru bez brankáře, ale výhru Bílých Tygrů pečetil gólem do prázdné branky Tomáš Filippi – 5:2.