Karlovy Vary po reprezentační pauze zastavily sérii prohraných utkání na čísle pět, když minulé pondělí porazily v samostatných nájezdech pražskou Spartu. Do stejného stádia se dostal i následující duel s Kometou, v němž Západočechům dovednostní disciplína opět vynesla bod navíc.

Všechny body pak brala Energie po vydařené druhé třetině v derby s Plzní. Duel sice musel z disciplinárního důvodu vynechat nejlepší střelec Karlových Varů Petr Koblasa, plně ho však zastoupil kapitán Václav Skuhravý, jenž vsítil dvě ze čtyř branek domácích v tomto zápase. V nedělním utkání na ledě Vítkovic zažila Energie podobný průběh, jenže z pohledu poraženého. Moravský celek si v první třetině vytvořil tříbrankový náskok, který se hostům nepodařilo smazat. Dvakrát se v utkání trefil Jiří Černoch.

Týmu z Karlových Varů patří v tabulce osmé místo, na sedmé Pardubice ztrácí sedm bodů a v dosavadním průběhu soutěže získal o tři body více než Kometa. Také vzájemná bilance s Brnem hovoří o něco málo lépe ve prospěch Západočechů, a to po středeční remíze a výhře v samostatných nájezdech. První letošní utkání těchto dvou celků v polovině listopadu vyhrála Energie na svém ledě 4:2, Kometa odpověděla tříbodovou výhrou a čistým kontem Karla Vejmelky. Zajímavostí je, že vždy zvítězil domácí celek.

V uplynulém týdnu se v kádru Karlových Varů objevily hned tři nové tváře. Na marodku a stopku Koblasy zareagovali Karlovarští nástupem hráčů dorosteneckého věku. Proti Spartě debutovali Jiří Kulich a Dominik Rymon, do derby pak nastoupil Robin Sapoušek.

Nejproduktivnějším hráčem aktuálně osmého týmu tabulky je Jakub Flek (15+15), následován nejúspěšnějším střelcem Petrem Koblasou (17+11) a Martinem Kohoutem (11+14). Z obránců je s devatenácti kanadskými body nejvýše Petr Šenkeřík (4+15), který patří mezi střelecky nejaktivnější hráče. K těm se kromě dvojice nejproduktivnějších útočníků řadí také Ondřej Beránek a Tomáš Vondráček. Jedničkou v brankovišti je Filip Novotný.

Stejně jako Karlovým Varům, také Kometě se začalo po reprezentační přestávce dařit. Kromě remízy s Energií brali Brněnští všechny body.

Nejprve v Českých Budějovicích uprostřed zápasu otočili vývoj skóre, a nakonec zvítězili 5:4, poté následovaly gólové hody proti Zlínu a výsledek 9:3, pod kterým se podepsalo sedm střelců. Dvakrát se trefili Martin Zaťovič a Peter Mueller. O poznání chudší byl na vstřelené branky nedělní duel v Plzni, kde Kometě stačil k výhře jediný gól z hole Petra Zámorského v 35. minutě. První nulu v extralize si po vítězství Komety 1:0 připsal Lukáš Klimeš.

V útrý na Kometu čekají takřka po týdnu znovu Karlovy Vary, co od duelu čeká brankář Lukáš Klimeš? „Samozřejmě víme, že mají bruslivé hráče a také mají dobrý útok. Čekám podobné utkání jaké bylo ve Varech. S nimi se dá těžko očekávat výsledek o jednom gólů. Zápasy s nimi bývají daleko otevřenější," poznamenal Klimeš k úternímu soupeři, který by mohl být také protivníkem Komety i v předkole play-off.