Poslední kolo základní části sehraje dnes Kometa ve Zlíně

Čtvrté letošní vzájemné utkání je na programu dnes od 18:00 hodin.

  • Foto

    HC Kometa Brno. foto: Michal Eger

Základní část je definitivně u konce, v posledním kole navštíví Brňané Zimní stadion Luďka Čajky. Před započetím vyřazovacích bojů vyzvou Kometu zlínští Berani, kterým pro zajištění účasti v předkole play off stačí uhrát jediný bod. Svěřenci trenéra Roberta Svobody zatím v této sezoně nedokázali brněnské hráče porazit, čtvrté letošní vzájemné utkání je na programu dnes od 18:00 hodin.

Brněnští hokejisté si úterní výhrou proti Spartě pojistili páté místo v tabulce a tím i účast ve čtvrtfinále. Oproti tomu Berani potřebují ještě alespoň bod, aby měli jisté předkolo play off. V případě zaváhání Sparty nebo Litvínova se však mohou radovat z postupu, i kdyby v pátečním utkání s Kometou nebodovali.

Ze všech třech letošních vzájemných utkání odcházeli hráči Brna jako vítězové. Berani dokázali v DRFG aréně vybojovat jediný bod, když první vzájemné střetnutí dospělo až do samostatných nájezdů. Na svém domácím stadionu však v letošní sezoně na první body proti Kometě stále čekají.

Pro brněnské fanoušky budou neméně důležité páteční duely mezi Plzní a Karlovými Vary a rovněž mezi Pardubicemi a Hradcem Králové, jelikož se bude rozhodovat o čtvrtfinálovém soupeři Komety. Tato úloha může připadnout na Hradec Králové, nebo na Plzeň, zlínští Berani mohou v předkole narazit na Vítkovice či Mladou Boleslav.

„Zápas bereme jako každý jiný. Víme, že domácí potřebují bodovat, takže očekáváme, že budou klást odpor. Na zápas se každopádně chystáme, pojedeme téměř v kompletním složení. Doma zůstane Peter Mueller, který se ještě potřebuje doléčit, Michal Barinka se lehce zranil v zápase se Spartou a doma zůstane také Tomáš Malec. Místo něj dostane šanci Dalimil Mikyska jako sedmý bek. Je to extraligový zápas, derby, které je hodně sledované. Vyžadujeme od hráčů stoprocentní přístup, aby ten zápas byl z naší strany kvalitně odehraný,“ říká brněnský asistent hlavního kouče Kamil Pokorný.