Téměř letní dny nás přímo vyhánějí do přírody. Pokud jste z vesnice, stačí vyjít ze dveří. Brňané sice musí jít za lesem kousek dál, ale i tady je řada možností. Ať už je to okolí Brněnské přehrady, nebo na druhé straně města zase Mariánské údolí. Tam, kromě turistiky a koupání, si můžete zajezdit i na bobové dráze. Dvěstě metrů nahoru a pak přes osm set metrů lesem zatáčkami dolů. Tak zjednodušeně by se dala charakterizovat Bobovka u mlýna. Tu v Mariánském údolí na lesnatém svahu naproti Kadlcova mlýna už od prosince 2016 provozuje Pavel Kavický: „Víkendy máme zájemců hodně, to jezdí dost účastníků, protože údolí přece jenom je takovým lákadlem pro turisty. Ve všední den, když už je pěkně, tak chodí taky dost lidí.“

Zprvopočátku to chce sebrat malinko odvahy, než si člověk sedne do zeleného kokpitu. Ovšem zážitek z jízdy to pak bohatě vynahradí. A tak se na dráhu pouští kluci a holky všech věkových kategorií, ale dráhu také zkouší třeba maminky s dětmi.  „Bezpečná dráha určitě je," říká Kavický. "Děti jezdí od osmi, deseti let.  Je potřeba jen vysvětlit, co mají dělat, ne všichni to však pochopí. Ale většina ano, a ti pak mohou jet."

Kdo by si myslel, že jde o ryze letní radovánky, ten je na velikém omylu. Když se pořádně oblečete, můžete si bobovku užít i přes zimu. To se však většinou jezdí jen o víkendech, protože přes týden údolí moc lidí nenavštěvuje.

Pokud je pro vás tedy procházka Mariánským údolím málo akční záležitostí, není nic jednoduššího, než zajít na bobovku u mlýna. Tam si adrenalinu užijete víc, než dost. A věřte, stojí to za to!