Až do 22.minuty drželi oba brankáři na svých kontech nulu. Potom se hostujícímu Kracíkovi podařilo přizvednout puk mimo dosah Čiliaka a Plzeň se poprvé v sérii dostala do vedení. A pro Brno bylo ještě hůř – za dvě minuty po rychlé akci a přesné přihrávce Kracíka trefil Kindl a Plzeň vedla 2:0.

Domácí ještě ve druhé třetině pohrdli obrovskou šancí na snížení – neproměnili více než minutovou přesilovku pěti proti třem. První půlka posledního dějství byla o neefektivním tlaku Komety a občasných výpadech Plzně, při kterých domácí opět podržel jistý Čiliak. Brňané měli i trochu smůlu, například při střele Nečase, která se odrazila od horní tyčky. Když se osm minut před koncem konečně v přesilovce trefil Hynek Zohorna, na ledě se začaly dít věci. Kometa se místy až drtivým tlakem snažila dostat zápas do prodloužení. A to i přes vyloučení Ondřeje Němce. Kometa i ve čtyřech (a nakonec v pěti při power play) Plzeň zatlačila, vyrovnat už ale nestihla. Brno po více než roce doma v play off prohrálo. V sérii je stav 3:1 pro Kometu a ta bude mít druhý pokus na postupový bod v sobotu, kdy se od 17:20 hraje v Plzni.